Hořovice/ Cesta z náměstí Boženy Němcové k mateřské školce v ulici Větrná připomíná v současné době vjezd na staveniště. „Předělávala se zde kanalizace. Nové stavby v lokalitě se totiž musely přepojit na jiný okruh,“ popisuje Jiří Paul z Vodovodů a kanalizací Beroun.


Ulice tak vypadá jako polní cesta. Město se dohodlo na její rekonstrukci, která se uskuteční ještě do konce tohoto roku. „Rada města odsouhlasila rozdělení financování rekonstrukce Dolní ulice ze třech subjektů. Polovinu zaplatí město, o další část se podělí Městská akciová společnost a Vodovody a kanalizace Beroun,“ upřesňuje starosta Hořovic Luboš Čížek a dodává, že město zaplatí 1 360 000 korun.


S opravou rozbité komunikace souhlasí i místí obyvatelé, kterým současný stav komplikuje život. „Už delší dobu se tudy prakticky nedá jezdit. Máme v ulici garáž a cesta k ní je hodně špatná,“ upozorňuje Božena Lukešová s tím, že oprava části komunikace už proběhla, ale rozhodně ne podle jejích představ.
„Před garážemi už je ulice opravená, ale jsou v ní díry. Navíc se neudělal vjezd do garáží, takže jsme při parkování auta vždy zavadili výfukem o vozovku. Nakonec navezli k vjezdům starý asfalt, který ani neuválcovali. Pokud by oprava měla vypadat takto, ať ji radši nedělají,“ doplňuje Lukešová.