V sobotu odpoledne záchranáři vyjížděli k pádu sedmasedmdesátileté ženy do rokle u obce Tetín na Berounsku. „Žena utrpěla vážný úraz hlavy a byla berounskými záchranáři ošetřena, zajištěna a předána ve vakuové matraci k leteckému transportu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Na Homolce,“ uvedla tisková mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková a dodala, že o pomoc zavolala neteř zraněné ženy. Její sestra se spolu s dalším svědkem nešťastné události snažili ženu oživit. V resuscitaci museli na místě pokračovat i záchranáři.

Po obnovení životních funkcí byla žena převezena do nemocnice. Zanedlouho po tetínském výjezdu volali svědci záchranku i do Hořovic. Starší žena zde na Cibulovém jarmarku zkolabovala a při pádu si způsobila těžké poranění hlavy. „Pacientka pak byla plzeňskou záchrannou službou letecky transportována do motolské nemocnice,“ doplnila mluvčí záchranářů.

Smutný víkend začal už v noci z pátku na sobotu, kdy na Kladensku havaroval na motocyklu mladík z Berouna. "Řidič utrpěl těžká mnohočetná zranění, kterým podlehl na místě. Lékařská posádka u muže půl hodiny prováděla resuscitaci. Přes maximální úsilí nebylo možné ho zachránit a bylo proto konstatováno úmrtí. Spolujezdkyně utrpěla lehké zranění a posttraumatický šok. Záchranáři jí transportovali na chirurgickou ambulanci do Slaného," Tereza Janečková.

Okolnosti dopravní nehody nejsou dosud přesně známy. "Případ je stále v šetření. Jednadvacetiletý motorkář z Berouna jel se svou spolujezdkyní a z dosud neznámých příčin vyjel mimo vozovku. Zda před jízdou požil alkohol, ukáží až výsledky provedeného testu, které zatím nejsou známy," sdělila k události mluvčí policie Michaela Nováková.