Stav silnic je ve většině obcí a měst špatný. Obyvatelé Komárova se stejně jako jinde musí při cestě autem vyhýbat dírám, propadlým kanálům nebo vypouklému asfaltu. „Myslím, že je to všude stejné.Silnice jsou v celé republice v hrozném stavu, to je známá věc. Když jedu autem, tak víc pozornosti věnuji kličkování mezi dírami v silnici než provozu,“ zlobí se jeden z místních řidičů, ale zároveň věří v lepší budoucnost.

Komárovští si rekonstrukcí před jejich domy nemohou nevšimnout. „Teď se tu opravdu pilně pracuje. Denně jsou tu dělníci od sedmi až do tmy. Zatím nám ty opravy spíš komplikují život, protože nemůžeme parkovat před domem, ale novou silnici jsme tu už potřebovali,“ upozorňuje obyvatelka Vítězné ulice, kde se právě pokládá nový asfalt.

„Naplánovali jsme opravu čtyř komunikací. Ulice Ke Mlýnu je už hotová, ve Vítězné se pracuje a další dvě by měly být hotovy v dohledné době,“ popisuje opravy starosta Komárova Antonín Merhaut s tím, že počasí pracím na silnicích zatím přálo. Takže i ulice 1. května a Okružní budou mít nový povrch do začátku zimy.

Rekonstrukci, která spolkne přes tři miliony korun, hradí obec. Součástí opravy komunikací je i položení asfaltu na hřiště v Okružní ulici. „Pokud nám zbudou nějaké prostředky, chtěli bychom zde opravit i oplocení,“ dodává starosta Komárova.