Most z Komárova do Zaječova přes místní potok potřebuje nutně opravit. „Vždy, když přes něj přejíždím, si říkám, že už dlouho nevydrží. Vypadá to, že každá větší voda ho musí zbořit,“ obává se jeden z obyvatel Zaječova, který přes most každé ráni jezdí do práce.

Zřizovatelem mnoha silnic a staveb v našem regionu je kraj. A jako takovému mu náleží starat se o svůj majetek. Týden po volbách do zastupitelstva Středočeského kraje stále není jisté, jak bude vypadat složení jeho rady. Proto se někteří lidé obávají oddalování slíbených investic do oprav cest, mostů a přejezdů.

„Nedávno jsem dostal usnesení o vyhlášení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce na rekonstrukci mostu. Nyní nic dalšího nevím. Jestli se plánuje stavba příští rok nebo jindy, o tom mě nikdo neinformoval,“ upřesňuje starosta Komárova Antonín Merhaut.

Podle jeho slov bude nejspíše vyhlášeno výběrové řízení na to, kdo most opraví, kdy to ale bude v současném stavu po volbách, nikdo odhadnout nedokáže. S tím souhlasí i nově zvolení zastupitelé kraje.

„Jisté je, že v projektech, které byly schváleny a zpracovány, se bude pokračovat. Na ty byly vynaloženy již nemalé částky a nebylo by rozumné je nedokončit,“ komentuje zastupitelka z Berouna Lenka Šmídová a dodává, že se nezastaví podle jejího názoru práce ani na ostatních projektech. „Zatím nikdo neví, jak bude vypadat složení rady, ale za sebe mohu říci, že v realizaci investic, které budou pro občany přínosem, problém nevidím,“ dodává Šmídová.

O tom, jak bude fungovat politická reprezentace našeho regionu, neví ani další zastupitel Jan Skopeček. „O čem bude nové vedení kraje rozhodovat, posoudit nemohu. Jisté je, že na rozhodnutých zakázkách nepracují politici ale úředníci, kteří i podle zákona musí dále pracovat. Na jejich práci volby a jejich výsledek vliv mít nebude,“ reaguje Skopeček na obavy o rozhodování o současných investicích v kraji. „Například na odvolací řízení ke stavbě multifunkčního domu na Felbabce nemají politici žádný vliv. Úředníci musejí prostě dále pracovat,“ uzavírá Skopeček.