Mladé páry a lidé, kteří hledají bydlení, tak očekávají nižší ceny i v našem regionu a mnohdy vyčkávají na vývoj situace. „Chceme si s přítelem koupit byt, ale čekáme, že ceny půjdou dolů.

V současné době jsou podle nás zbytečně vysoké a pro mladé lidi prakticky nedostupné,“ zamýšlí se mladá dívka z Hořovic. V realitních kancelářích tento optimizmus nesdílejí. „Berounsko je stále nejatraktivnější lokalita pro bydlení. Plánovaná stavba vlakového koridoru z Berouna do Prahy, cyklostezka a další projekty oblíbenost našeho regionu ještě zvyšují. Proto ani do budoucna s nějakým poklesem cen bytů nepočítám. Ať už se to týká nových staveb, nebo starších domů,“ popisuje realitní makléř z Harmonie Group Přemysl Landa.

Podobný názor má i ředitel realitní kanceláře RK Majer. „Ceny nových a atraktivních bytů dramaticky dolů nepůjdou. Mírně zlevňují možná starší příbytky v horších lokalitách, ale i ty jen nepatrně,“ upozorňuje ředitel Vladimír Majer. Podle jeho slov je nejdůležitějším faktorem stále vysoká poptávka po bytech v regionu.