VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

10.11.2017

Přístavba mateřské školy zajistila učitelkám zázemí

Beroun /FOTOGALERIE/ -  Učitelky z Mateřské školy Závodí se dočkaly nového zázemí v nové přístavbě. Ve středu bylo slavnostně uvedlo do provozu.  

10.11.2017

V Králově Dvoře má zjara začít stavba obchvatu

Berounsko - Beroun i Králův Dvůr už několik let usilují o obchvat měst. Cílem je odvést těžkou kamionovou dopravu. Projekt takzvaného Jižního obchvatu, který je rozdělený na šest etap, a o němž se mluví už dlouho, ale nabývá konkrétní podoby. S výstavbou první etapy by se pravděpodobně mělo začít na jaře příštího roku v Králově Dvoře.  

9.11.2017

V regionu chátrají vily, domy i zámky, mnohé z nich si vyhlédli bezdomovci

Berounsko - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vyhlásila výzvu na podání žádostí o dotace pro města a obce, které se potýkají s chátrajícími budovami. Pro žadatele je připraveno opět 100 milionů korun. Za dva roky existence tohoto programu již ministerstvo podpořilo celkem 58 projektů po celé České republice za zhruba 160 milionů korun. 

8.11.2017

KRÁTCE: V Žebráku mají kouzelný Halloween

Berounsko - Přinášímě výběr krátkých zpráv z Berounska. 

8.11.2017

Alkohol popíjejí v zákazu hlavně lidé bez domova

Beroun - Město Beroun má několik vyhlášek. Některé z nich ale lidé často porušují. Berounští strážníci řešili v letošním roce v souvislosti s vyhláškami několik set přestupků. Nejvíce jich bylo v souvislosti s vyhláškou o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství.  

8.11.2017

Kvůli chodníku v Zahořanech musí město zbourat zeď

Králův Dvůr  /FOTOGALERIE/ - Rozvoj dopravní infrastruktury a bezpečnost chodců patří už několik let k prioritám Králova Dvora. Po mnohamilionové investici do chodníků v Levíně v loňském roce vedení města nyní investuje do jejich výstavby u hlavní silnice v Zahořanech.  

7.11.2017

Za svoz bioodpadu města platí statisíce korun

Berounsko /INFOGRAFIKA/- Města na Berounsku už delší dobu třídí velmi úspěšně nejen plasty a papír, ale i bioodpad. Obyvatelé Berouna, Králova Dvora, Zdic i Hořovic si za poslední roky, zejména díky vstřícným krokům radnic, zvykli biodpad separovat.  

6.11.2017

Se stavbou obchvatu Berouna chce kraj začít už na jaře

Beroun – Bez dálniční známky mohou řidiči v úseku u Berouna a Králova Dvora využívat dálnici D5, která zde zčásti plní i funkci obchvatu. Do budoucna se počítá s výstavbou skutečného obchvatu – přičemž už během pár měsíců má tento záměr být vidět nejenom v plánech, ale měl by se začít stěhovat i do terénu.

6.11.2017

Majitelé 'zbrojáků' musí včas žádat o prodloužení

Beroun - Máte zbrojní průkaz, u kterého vám zanedlouho vyprší platnost? Dejte si pozor abyste nepropásli dvouměsíční zákonnou lhůtu před skončením. Prodloužení platnosti by se vám pak prodražilo.  

6.11.2017

Beroun investoval další peníze do kulturního domu

Beroun - Město Beroun investovalo do svého Kulturního domu Plzeňka další peníze. Za letošní rok už v něm nechalo udělat práce za více než milion korun.  

4.11.2017

Za výzdobu a advent utratí města statisíce

Berounsko - Instalace vánoční výzdoby v Berouně začne už za několik dní a vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu na Husově náměstí v pondělí 27. listopadu. Bude jím před radnicí opět smrk. Letos ho městu daroval občan ze Závodí.  

3.11.2017

Zimní údržba spolkne v regionu miliony korun

Berounsko - Města i silničáři jsou v berounském regionu na zimu připraveni. Sklady jsou plné posypového materiálu a zimní technika je připravená na vyjetí. Harmonogram zimní údržby je už také zpracovaný.

2.11.2017

KRÁTCE: Na výstavě poradí zahrádkářům mykolog

Berounsko - Přinášímě výběr krátkých zpráv z Berounska. 

2.11.2017

Turistická sezona skončila, Karlštejn omezuje provoz

Karlštejn /FOTOGALERIE/ - S příchodem listopadu se uzavřely veřejnosti mnohé památky. V berounském regionu utichl turistický ruch v prostorách hradu Točník i zámku Nižbor a zámku Hořovice.  

2.11.2017

Králův Dvůr letos dá do škol rekordních 120 milionů

Králův Dvůr - Rekordní částku 120 milionů korun investovalo letos město Králův Dvůr do místních škol. V Základní škole v Jungmannově ulici se finišuje s dostavbou nového školního pavilonu a v Základní škole Králův Dvůr Počaply nyní skončila první část náročné rekonstrukce oken.

1.11.2017

Hledáme redaktora zpravodajství

Region  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! Nástup možný ihned!

1.11.2017

Tisíce lidí míří na hřbitovy, policisté jsou ve střehu

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Stovky lidí dnes zamíří na hřbitovy také na Berounsku. Začaly Dušičky. Svátek Všech svatých, který se 1. listopadu slaví, letos připadl na středu. Čtvrtek 2. listopadu patří Památce všech zemřelých. Oba dny vzpomínají lidé na své zemřelé příbuzné, přátele a známé. Někdo doma při zapálené svíci, ale podle letité tradice se většina lidí vydává na hřbitovy.  

31.10.2017

KRÁTCE: V Berouně opraví silnice

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

31.10.2017

Virózy v těchto dnech trápí především děti

Berounsko - Rtuť v teploměrech se už jen zřídka přehoupne přes deset stupňů Celsia. Meteorologové očekávají první sníh. Právě toto období plné různých změn klimatu bývá často příčinou chřipkových epidemií. Ty zatím ještě Berounsko nepostihly, ovšem podzimní virózy už potrápily hodně lidí.  

30.10.2017

OBRAZEM: V Berouně zasadili strom reformace

Beroun - V neděli v Berouně oslavili výročí německého reformátora Martina Luthera. U příležitosti 500. výročí jeho vystoupení vedení města v čele se starostou Berouna Ivanem Kůsem slavnostně zasadilo v Parku přátelství v blízkosti řeky Berounky strom reformace. Odpoledne se pak v kostele Církve českobratrské evangelické promítal film o Lutherově životě.

30.10.2017

Výluka na železnici končí

Beroun - Ještě do úterý 31. října potrvá na železniční trati v úseku Zadní Třebaň – Lochovice výluka v dopravě. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy, které budou převážet cestující z jednotlivých autobusových zastávek. 

29.10.2017

OBRAZEM: V Králově Dvoře oslavili vznik republiky lampionovým průvodem

Králův Dvůr - V Králově Dvoře uctili výročí vzniku samostatného Československa v sobotu položením věnců k pomníku padlých a také lampionovým průvodem pro děti i dospělé. Cíl průvodu byl  areál zámku v Králově Dvoře, kde si pořadatelé připravili pro účastníky průvodu zajímavý program. Děti si mohly zasoutěžit a zatančit na diskotéce. Dospělí se mohli občerstvit a užít si podívané na závěrečný ohňostroj. "I přes zimu, která v sobotu byla, přišlo na zámek kolem tisícovky lidí," poznamenal starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

29.10.2017

OBRAZEM: V Nižboru slavili keltský svátek Samhain

Nižbor – Stovky lidí si přes nepřízeň počasí nenechaly v sobotu ujít oslavu keltského svátku Samhain. Tím už čtrnáct let končí svoji turistickou sezonu Informační centrum Keltů v zámku v Niboru. Přestože venkovní program provázel déšť, lidé neodcházeli, naopak. Stále přicházeli noví, ale v pláštěnkách. Návštěvníci Samhainu si připomněli nejen keltská řemesla, ale i keltské zvyky a užili si bojové souboje válečníků z Vousova kmene. Pro děti byla nachystaná archeologická dílna a dospělí si užili kromě soubojů i uklidňující hudební vystoupení a různé keltské dobroty.

29.10.2017

FOTO: V Berouně položili věnce k pomníku padlých bojovníků

Beroun – Česká republika si v sobotu připomněla 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Věnce k pomníku padlých na Husově náměstí v Berouně položilo také vedení berounské radnice v čele se starostou Ivanem Kůsem a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a několika organizací. Pietní akt začal kladením věnců za tradičního hudebního doprovodu Berouňačky, a to k Pomníku padlým v první světové válce.

29.10.2017

Silný vítr pustošil Berounsko, domácnosti byly bez proudu

Berounsko - Popadané stromy, neprůjezdné silnice, poničené střechy domů a tisíce domácností bez elektřiny. Takovou ničivou sílu měl v neděli vítr, který pustošil berounský region.

27.10.2017

Na dostavbu mateřské školy chybějí peníze

Jáchymov /FOTOGALERIE/ - Obec Nový Jáchymov nyní nemá peníze na dostavbu nové mateřské školy a školní jídelny. Objekt staví na etapy a peníze shání, kde se dá. V pondělí se podařilo slavnostně ukončila druhou etapu výstavby. Aby mohla začít třetí a stavbu dokončit, musí obec sehnat dalších pět milionů korun.  

27.10.2017

V Berouně zmizí některé reklamní poutače

Beroun /FOTOGALERIE/ - Z domů, plotů a zábradlí musí v Berouně do konce března příštího roku zmizet reklamní poutače, které neodpovídají legislativě. Radní odsouhlasili regulaci reklamy na veřejně přístupných místech mimo provozovnu.  

26.10.2017

Revoluce v kraji politiky z Berounska překvapila

Berounsko - Obyvatelé Berounska vstřebali výsledky parlamentních voleb a je tu další překvapení. Tentokrát se odehrálo ve vedení Středočeského kraje. Od středy ho vede nová koalice ANO, ČSSD podporovaná komunisty. ANO vypovědělo původním partnerům koaliční smlouvu.  

25.10.2017

Obezřetnost v dušičkovém čase: na hřbitově i na silnici

Střední Čechy – Častěji než kdykoli jindy lze nyní v okolí hřbitovů i přímo mezi hroby potkat policisty. A mnohde také uniformy místních strážníků. Přišel totiž čas předdušičkových hlídek před Památkou zesnulých. Období kontrol zaměřených nejen na bezpečnost, ale i na dopravu. Ty nejintenzivnější přijdou od soboty do neděle příštího týdne. Mezi 28. říjnem a 5. listopadem.

25.10.2017

KRÁTCE: Kollárova ulice je kvůli opravě uzavřená

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT