VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

20.10.2017

OBRAZEM: Beroun rozdal čestné ceny města

Beroun - V sále berounského kulturního domu Plzeňka se ve čtvrtek konal slavnostní večer ke Dni vzniku samostatného československého státu. Ten je v okresním městě už tradičně spojen s předáváním Cen města Berouna. 

20.10.2017

Volby na Berounsku: mají tu své favority

Berounsko /INFOGRAFIKA/  - Tisíce voličů zamíří dnes i na Berounsku do volebních místností. Ty se úderem 14. hodiny otevřou v 85 obcích. Začínají volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a lidé vybírají své kandidáty z 31 kandidátek stran a sdružení. 

19.10.2017

OBRAZEM: V Berouně slavnostně otevřeli babybox

Beroun – V Berouně byl ve čtvrtek za asistence zástupců Středočeského kraje a města Beroun slavnostně otevřen nový babybox. Beroun byl posledním městem ve Středočeském kraji, kde toto zařízení chybělo.

19.10.2017

Most na Zavadilku je opět průjezdný

Beroun /FOTOGALERIE/ - Most na Zavadilku je od tohoto týdne opět průjezdný. Zprovozněn byl po necelých pěti měsících. Původní devítiměsíční uzavírku se díky jednání zástupců Berouna podařilo snížit na polovinu. 

18.10.2017

KRÁTCE: V Berouně předají ve čtvrtek Cenu města Marii Holečkové a Karlu Žákovi

Beroun - V sále berounského kulturního domu Plzeňka se ve čtvrtek 19. října uskuteční slavnostní večer ke Dni vzniku samostatného československého státu. 

18.10.2017

Praktičtí lékaři dnes neordinují, stávkují

Berounsko – Mnozí praktičtí dnes uzavřou ordinace v celé zemi. Chtějí upozornit na přebujelou administrativu ve své práci, byrokratizaci i nízké mzdy. V berounském regionu bude dnes stávkovat většina praktických lékařů.

17.10.2017

Cvičně hořel Karlštejn, zvedlo to hasiče z celého okolí. I v Praze

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – Hasiče v dýchacích přístrojích, muže v zásahových přilbách na čtyřkolce i spoustu cisteren bylo v pondělí možno vidět v Karlštejně i na Karlštejně. Pod hradem i přímo na hradě. Naštěstí nebylo třeba řešit žádný malér.

17.10.2017

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.

17.10.2017

Řidiči čekají na výměnu pneu i několik dní

Berounsko – Také v pneuservisech na Berounsku je už několik dní rušno. Řidičům zbývají na přezutí letních pneumatik za zimní jen dva týdny. A mnozí nechtějí čekat až na konec října. 

14.10.2017

Do Plzeňky město letos hodně investovalo

Beroun - V kulturním domě Plzeňka se letos leccos změnilo. Jedné změny si návštěvníci všimnou hned po příchodu do budovy, ve vestibulu totiž byla během prázdnin položená nová podlaha. Město do 180 metrů čtverečních nového povrchu investovalo 267 tisíc korun.

13.10.2017

Mezi podvedenými mohou být i Berouňáci

Střední Čechy - Nejste také mezi lidmi, kteří přišli o peníze, když se snažili prodat zboží přes bazarový portál na internetu? S touhle otázkou se na lidi ve středočeském kraji, potažmo i na obyvatele okresu Beroun, obracejí kriminalisté III. obvodu pražské policie.

11.10.2017

Mladí dobrovolníci udělají něco pro okolí i pro druhé. A poteče krev!

Beroun – Podepsat vlastní krví závazek, že chtějí pomáhat, by mohli gymnazisté z Berouna. Právě o jejich krev se totiž jedná. Doslova.

10.10.2017

Úrodu před divočáky místy uchránily hlídky

Beroun – Přestože divoká prasata přemnožená stále jsou, což je vidět při každé návštěvě lesa a procházce po lukách, situace na Příbramsku a Berounsku dramatická není. I když naštvaní jednotlivci, kteří po nájezdu černé zvěře nestačili počítat škody na úrodě, se jistě najdou.

9.10.2017

Hrnčířské trhy nabízely kvalitu, zjistili hygienici

Beroun /FOTOGALERIE/ – Lidé nakupovali dobré zboží, aušus se odhalit nepodařilo. Ukazuje to alespoň ohlédnutí středočeských hygieniků za Hrnčířskými trhy v Berouně, které se na tamějším Husově náměstí konaly před měsícem. Při podobných akcích totiž hygienici nemohou chybět. Zatímco většinou se zajímají o podmínky prodeje občerstvení a skladování potravin, tentokrát se zaměřili přímo na samotné zboží.

9.10.2017

Na úřadech mají trvalé bydliště tisíce lidí

Berounsko - Mít trvalé bydliště na radnici nebo obecním úřadu? Ačkoli se to někomu zprvu zdá jako holý nesmysl, mnoho lidí to tak skutečně má. A jejich počet není zrovna malý, i když už nestoupá takovou měrou, jako tomu bylo ještě před několika lety.  

8.10.2017

OBRAZEM: Zakrslým králíkům bylo na výstavě těžké odolat

Králův Dvůr – Na své si v sobotu přišli obdivovatelé zakrslých teddy králíků a beránků. V Králově Dvoře v zámeckém areálu se totiž konala výstava těchto roztomilých zvířat. Jednalo se o první speciální klubovou výstavu. Zájemci se mohli přijít podívat na miniaturní mazlíky všech možných druhů téměř po celý den. Návštěvníci si zároveň dopřáli občerstvení a zajímavý doprovodný program. O konání výstavy se zasloužilo město Králův Dvůr.

4.10.2017

Města letos investují do modernizace škol desítky milionů

Berounsko – Města a obce berounského regionu investovala v letošním roce do modernizace a rozšíření základních a mateřských škol už desítky milionů korun a další je ještě čekají. V Berouně patří k nejzásadnějším investicím rekonstrukce Mateřské školy Pod Homolkou, která si vyžádala 5,2 milionu korun. „Firma, která vyhrála výběrové řízení kompletně vyměnila ve čtyřech třídách rozvody vody, odpadu, topení a elektřiny včetně svítidel,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs.

3.10.2017

V berounské nemocnici pracovali akademičtí sochaři

Beroun - V Rehabilitační nemocnici Beroun končí další ročník sochařského sympozia, a to v sobotu 14. října. Souběžně se slavnostním ukončením se v nemocnici uskuteční také odhalení pamětní desky a busty nedávno zesnulého lékaře Jana Calty a zároveň přejmenování Rehabilitačního centra na pavilon doktora Jana Calty.

2.10.2017

Cenu Berouna získá vědec a fotografka

Beroun - Cenu města Berouna letos získá Marie Holečková a Karel Žák. Udělení prestižní ceny odsouhlasili zastupitelé Berouna na svém zářijovém veřejném zasedání. Cena bude oběma oceněným předaná na slavnostním večeru ke Dni vzniku samostatného československého státu, který je již neodmyslitelně spojen s předáváním Cen města Beroun. Letos se koná ve čtvrtek 19. října od 19 hodin v Kulturním domě Plzeňka.

2.10.2017

Obyvatelé Otmíčů a Praskoles slavili vinobraní

Otmíče /FOTOGALERIE/ - Poslední zářijový den byl významným pro obyvatele obce Otmíče. Slavili vinobraní. Všichni, kdo mají rádi dobrou zábavu i víno se sešli na farmě v Kočvarech, kde má vinobraní již dlouholetou tradici. Slavnost vína pořádají obce Otmíče a Praskolesy společně se sdružením Vinice pod Otmíčskou horou.

2.10.2017

Školáci si udělali vycházku do Tetína

Berounsko - Je osm hodin 29. 9. 2017 a naše škola má z organizačních důvodů ředitelské volno. Hurá! Nemusíme se učit! Družina a klub nabídla dětem pěší vycházku na Tetín. Tetín patří k nejstarším obcím u nás a to hlavně díky pověstem o Krokovi a jeho třech dcerách a vraždě sv. Ludmily.

2.10.2017

V Berouně je nový babybox na dětském domově

Beroun - Beroun se dočkal svého babyboxu, a to díky Dětskému domovu a mateřské škole speciální v Berouně. Byl posledním městem Středočeského kraje, kde toto zařízení chybělo.

2.10.2017

Ptejte se on-line atletky Báry Stýblové

Beroun - Hostem on-line rozhovoru Berounského deníku bude ve čtvrtek 5. října od 16 hodin atletka Lokomotivy Beroun a čerstvá mistryně republiky v silničním běhu Bára Stýblová.

1.10.2017

OBRAZEM: Spadané listí mělo v Památníku Karla Čapka svůj svátek

Dobříš – V Památníku Karla Čapka se v sobotu konala akce s poetickým názvem Svátek barevného listí, která umožnila prohlídku památníku zdarma, konala se cestovatelská přednáška a k tomu se nabízely koláčky.

1.10.2017

OBRAZEM: Císaře Karla IV. vítaly v Karlštejně tisíce lidí

Karlštejn - Krásné počasí a tradiční slavnosti vína přilákaly do městyse Karlštejn o víkendu tisíce lidí. Zlatá ulička k oblíbenému hradu císaře Karla IV. byla doslova ucpaná lidmi. Karlštejnské vinobraní s císařským průvodem a velkolepým programem se těší stále velkému zájmu veřejnosti. A to i přesto, že se letos konal už jeho 21. ročník.

29.9.2017

V Hořovicích vystoupí mažoretky i Horká jehla

Hořovice – Tradiční cibulový jarmark se letos uskuteční opět první říjnovou sobotu v Hořovicích. Hořovičtí zahrádkáři ho pořádají 7. října.

29.9.2017

Na vinobraní do Karlštejna přijede Karel IV.

Karlštejn – Tradiční slavnosti vína v Karlštejně se těší velkému zájmu veřejnosti. Do malé, ale historicky významné obce, na ně přijíždí tisíce lidí.

29.9.2017

Beroun likviduje uvolněné kameny nad cyklostezkou

Beroun – Město Beroun se rozhodlo odklidit ze skály nad cyklostezkou do Srbska uvolněné kameny. Práce spojené s odstraněním kamenů si vyžádají investici ve výši zhruba sto tisíc korun. Při odklízení kamení se město rozhodlo cyklostezku kvůli bezpečnosti uzavřít. 

28.9.2017

Veletrh práce nabídne šanci dětem i dospělým

Příbrm - Máte doma deváťáka a nevíte, kam půjde dále studovat po ukončení základní školy? Nenechte si ujít tradiční akci berounského úřadu práce. 

28.9.2017

Kravál od kolejí by z údolí Berounky měl časem zmizet

Beroun – Provoz na kolejích bude jen a jen lepší – a hlavně tišší. To slibují společné plány ministerstva dopravy, středočeského hejtmanství a místních radnic na zlepšení železniční dopravy v regionu Dolní Berounky. Cílem je snížit hluk nákladní železniční dopravy, prosadit nové a rychlejší železniční propojení Berouna a Hořovic s Prahou prospěšné cestujícím, zajistit rekonstrukci trati Beroun–Praha-Smíchov a do budoucna sledovat její využití primárně pro příměstskou dopravu. S tím, že dálková doprava by údolí řeky Berounky měla opustit. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT