VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

4.10.2017

Města letos investují do modernizace škol desítky milionů

Berounsko – Města a obce berounského regionu investovala v letošním roce do modernizace a rozšíření základních a mateřských škol už desítky milionů korun a další je ještě čekají. V Berouně patří k nejzásadnějším investicím rekonstrukce Mateřské školy Pod Homolkou, která si vyžádala 5,2 milionu korun. „Firma, která vyhrála výběrové řízení kompletně vyměnila ve čtyřech třídách rozvody vody, odpadu, topení a elektřiny včetně svítidel,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs.

3.10.2017

V berounské nemocnici pracovali akademičtí sochaři

Beroun - V Rehabilitační nemocnici Beroun končí další ročník sochařského sympozia, a to v sobotu 14. října. Souběžně se slavnostním ukončením se v nemocnici uskuteční také odhalení pamětní desky a busty nedávno zesnulého lékaře Jana Calty a zároveň přejmenování Rehabilitačního centra na pavilon doktora Jana Calty.

2.10.2017

Cenu Berouna získá vědec a fotografka

Beroun - Cenu města Berouna letos získá Marie Holečková a Karel Žák. Udělení prestižní ceny odsouhlasili zastupitelé Berouna na svém zářijovém veřejném zasedání. Cena bude oběma oceněným předaná na slavnostním večeru ke Dni vzniku samostatného československého státu, který je již neodmyslitelně spojen s předáváním Cen města Beroun. Letos se koná ve čtvrtek 19. října od 19 hodin v Kulturním domě Plzeňka.

2.10.2017

Obyvatelé Otmíčů a Praskoles slavili vinobraní

Otmíče /FOTOGALERIE/ - Poslední zářijový den byl významným pro obyvatele obce Otmíče. Slavili vinobraní. Všichni, kdo mají rádi dobrou zábavu i víno se sešli na farmě v Kočvarech, kde má vinobraní již dlouholetou tradici. Slavnost vína pořádají obce Otmíče a Praskolesy společně se sdružením Vinice pod Otmíčskou horou.

2.10.2017

Školáci si udělali vycházku do Tetína

Berounsko - Je osm hodin 29. 9. 2017 a naše škola má z organizačních důvodů ředitelské volno. Hurá! Nemusíme se učit! Družina a klub nabídla dětem pěší vycházku na Tetín. Tetín patří k nejstarším obcím u nás a to hlavně díky pověstem o Krokovi a jeho třech dcerách a vraždě sv. Ludmily.

2.10.2017

V Berouně je nový babybox na dětském domově

Beroun - Beroun se dočkal svého babyboxu, a to díky Dětskému domovu a mateřské škole speciální v Berouně. Byl posledním městem Středočeského kraje, kde toto zařízení chybělo.

2.10.2017

Ptejte se on-line atletky Báry Stýblové

Beroun - Hostem on-line rozhovoru Berounského deníku bude ve čtvrtek 5. října od 16 hodin atletka Lokomotivy Beroun a čerstvá mistryně republiky v silničním běhu Bára Stýblová.

1.10.2017

OBRAZEM: Spadané listí mělo v Památníku Karla Čapka svůj svátek

Dobříš – V Památníku Karla Čapka se v sobotu konala akce s poetickým názvem Svátek barevného listí, která umožnila prohlídku památníku zdarma, konala se cestovatelská přednáška a k tomu se nabízely koláčky.

1.10.2017

OBRAZEM: Císaře Karla IV. vítaly v Karlštejně tisíce lidí

Karlštejn - Krásné počasí a tradiční slavnosti vína přilákaly do městyse Karlštejn o víkendu tisíce lidí. Zlatá ulička k oblíbenému hradu císaře Karla IV. byla doslova ucpaná lidmi. Karlštejnské vinobraní s císařským průvodem a velkolepým programem se těší stále velkému zájmu veřejnosti. A to i přesto, že se letos konal už jeho 21. ročník.

29.9.2017

V Hořovicích vystoupí mažoretky i Horká jehla

Hořovice – Tradiční cibulový jarmark se letos uskuteční opět první říjnovou sobotu v Hořovicích. Hořovičtí zahrádkáři ho pořádají 7. října.

29.9.2017

Na vinobraní do Karlštejna přijede Karel IV.

Karlštejn – Tradiční slavnosti vína v Karlštejně se těší velkému zájmu veřejnosti. Do malé, ale historicky významné obce, na ně přijíždí tisíce lidí.

29.9.2017

Beroun likviduje uvolněné kameny nad cyklostezkou

Beroun – Město Beroun se rozhodlo odklidit ze skály nad cyklostezkou do Srbska uvolněné kameny. Práce spojené s odstraněním kamenů si vyžádají investici ve výši zhruba sto tisíc korun. Při odklízení kamení se město rozhodlo cyklostezku kvůli bezpečnosti uzavřít. 

28.9.2017

Veletrh práce nabídne šanci dětem i dospělým

Příbrm - Máte doma deváťáka a nevíte, kam půjde dále studovat po ukončení základní školy? Nenechte si ujít tradiční akci berounského úřadu práce. 

28.9.2017

Kravál od kolejí by z údolí Berounky měl časem zmizet

Beroun – Provoz na kolejích bude jen a jen lepší – a hlavně tišší. To slibují společné plány ministerstva dopravy, středočeského hejtmanství a místních radnic na zlepšení železniční dopravy v regionu Dolní Berounky. Cílem je snížit hluk nákladní železniční dopravy, prosadit nové a rychlejší železniční propojení Berouna a Hořovic s Prahou prospěšné cestujícím, zajistit rekonstrukci trati Beroun–Praha-Smíchov a do budoucna sledovat její využití primárně pro příměstskou dopravu. S tím, že dálková doprava by údolí řeky Berounky měla opustit. 

27.9.2017

Berounští studenti zkoumali extrémní klimatické jevy

Beroun - Jak připravit město na častější výskyt extrémních klimatických jevů? S tímto úkolem se snažili vypořádat studenti obchodní akademie a střední pedagogické školy v Berouně prostřednictvím akční simulační deskové hry „Adapťáci“.  

27.9.2017

Návštěvnost hradů láme letos rekordy

Berounsko /FOTOGALERIE/ -  Letošní turistická sezona sice ještě nekončí, ale podle dosavadní návštěvnosti to vypadá, že bude patřit k těm velmi dobrým. Odborníci se shodují na tom, že stále více lidí začíná trávit svou dovolenou v Čechách, a to i s vý-lety na naše památky.  

26.9.2017

Ve středu v Berounském deníku: prvňáčci ze ZŠ Králův Dvůr Počaply

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Králův Dvůr Počaply.

26.9.2017

Obce mají na likvidaci odpadků pracovní čety

Berounsko - Stále více lidí tráví dovolenou v Čechách a také v berounském regionu. Nárůst turistů s sebou ale přináší i negativní jevy. Obce jsou zaplněné auty a komunálním odpadem. Návštěvníci obcí společně s chataři vyprodukují tuny odpadu, a tak velmi často odpadní nádoby přetékají.  

25.9.2017

Nová mateřská škola v nemocnici se osvědčila

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Hořovice jsou pravděpodobně prvním městem Berounska, kde fungují podniková mateřská škola a jesle. V září ji tu otevřela pro své zaměstnance zdejší nemocnice. Jejího majitele stála výstavba miniškoly pro 24 dětí deset milionů korun.  

25.9.2017

FOTO: Dechovku ovládli exministři

Hořovice - Na nádvoří hořovického Starého zámku v neděli odpoledne vyhrávala dechovka. O zábavu účastníků, kteří se přišli potěšit hudbou i přes nepřízeň počasí, vyhrávala kapela Krajanka, která už věděla, jak je rozehřát. Dobrým výběrem ze svého repertoáru dokázala na pomyslný parket vytáhnout i přítomnou exministryni školství Kateřinu Valachovou. Ta je dvojkou na středočeské kandidátce ČSSD do sněmovních voleb. Do Hořovic přijela s lídrem téže kandidátky, předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem. Ten ale tancování přenechal jiným. Když Krajanka na závěr chytla přítomné za srdce hašlerovským evergreenem Ta naše písnička česká, roztancovaná Valachová se ujala mikrofonu a k ní se přidal i exministr průmysl a poslanec za ČSSD Milan Urban.

24.9.2017

Investice do hřiště v Hudlicích podpoří reprezentaci

Hudlice /FOTOGALERIE/- Legendární fotbalista Antonín Panenka v sobotu slavnostně vykopl míč na moderním víceúčelovém hřišti U lesa v Hudlicích, jehož otevření mělo po nákladných opravách slavnostní ráz.

23.9.2017

Taneční kurzy jsou drahé, zájem je ale velký

Beroun - Taneční kurzy patří k tradičním podzimním aktivitám školáků a studentů. Celkové výdaje za ně však přesáhnou v mnohých rodinách částku deseti tisíc korun. A to se rodiče mnohdy snaží šetřit na oblečení.  

22.9.2017

Do Hudlic přijede legendární Antonín Panenka

Hudlice - Obyvatele Hudlic v pátek 23. září čeká zajímavá akce. Představitelé obce dnes slavnostní zahájí provoz sportovního areálu u fotbalového hřiště u lesa.

22.9.2017

OBRAZEM: V Berouně začala oprava Plzeňské brány

Beroun - Město Beroun zahájilo opravu Plzeňské brány, a to její střešní krytiny a omítky. Brána je součástí historického hradebního opevnění z přelomu 13. a 14. století. Původně gotická, na konci 18. století zbarokizována. 

22.9.2017

Most na Zavadilku se zkraje října neotevře

Beroun - Oprava mostu přes železniční trať na Zavadilku se prodlouží o dva týdny. Původní termín k 3. říjnu dodavatel stavebních prací nedodrží.

21.9.2017

Řidiči v Berouně přijdou o parkování zdarma

Beroun /FOTOGALERIE/ - Parkování v Berouně čeká koncem letošního roku zemětřesení. V areálu bývalých berounských kasáren se začne stavět a bezplatné parkoviště za Komunitním centrem, na které se vejdou i čtyři stovky aut, se uzavře. Definitivně tu skončí možnost parkování v listopadu. Zástupce firmy Beroun Hills informoval zastupitele města o nejbližších krocích.  

20.9.2017

Nové pacienty přijímá jen minimum zubařů

Berounsko - Celá republika se dlouhodobě potýká s nedostatkem zubních lékařů. Podle informací České stomatologické komory je na Berounsku málo zubařů už několik let. V evidenci oblastní stomatologické komory na Berounsku a Hořovicku je jich evidováno jen šestašedesát. Většina z nich má kartotéku pacientů plnou. Někteří léčí i několik tisíc pacientů a není se proto co divit, že nové nepřijímají.  

19.9.2017

Ve středu v Berounském deníku: prvňáčci ze ZŠ a MŠ Králův Dvůr!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Králův Dvůr. Už ve středu v Berounském deníku.

19.9.2017

OBRAZEM: Prvňáčci si vyzkoušeli překážkovou dráhu

Beroun – Dům dětí a mládeže v Berouně pravidelně pořádá celoročně pro děti spoustu zajímavých akcí. Během léta to byly příměstské a pobytové tábory. V září připravili jeho pedagogové den pro prvňáčky. Akce se konala na Husově náměstí v Berouně. 

19.9.2017

KRÁTCE: Město začalo s opravou Plzeňské brány

Berounsko - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Berounska. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT