VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

11.9.2017

Ptejte se kanonýra Musy Ansumy

Beroun - Hostem on-line rozhovoru Berounského deníku bude ve čtvrtek 14. září od 9:30 hodin fotbalista FK Hořovicko Musa Ansuma. 

11.9.2017

Berounští rozhodnou o osudu koupaliště

Beroun - Už ve středu se rozhodne, co bude dále s venkovním koupalištěm na Velkém sídlišti v Berouně. Venkovní plavecký bazén měl v minulosti jiného provozovatele, nyní opět patří městu.  

10.9.2017

Na šalmaj si člověk musel dojít, zaparkovat po poledni nebylo kde

Příbram /FOTOGALERIE/ - Příbramská svatohorská šalmaj, jejímž cílem je propojit historii se současností a seznámit návštěvníky se způsobem života našich předků, se stala tradicí. Její již desátý ročník se uskutečnil na nádvoří poutního místa Svatá Hora v sobotu.

10.9.2017

Hrnčířské trhy v Berouně obsadili také mistři kovotepci a vinaři

Beroun /FOTOGALERIE/ - Jednadvacátý ročník přehlídky hrnčířů a řemeslníků přilákal návštěvníky z celého regionu. Vedle tradičních řemesel se tentokrát představili mistři kovotepci i vinaři. Trhy jsou proslulé také dobrým jídlem a pitím.

8.9.2017

Berounský toxi tým obvinil tři dealery drog

Beroun - Berounští kriminalisté zaznamenali velký úspěch. Podařilo se jim dopadnout a obvinit tři distributory návykových látek. Těmito případy se toxi tým zabýval několik měsíců.  

7.9.2017

Čistička v Žebráku prospěje rakům i lidem

Žebrák /FOTOGALERIE/ - Město Žebrák oficiálně otevřelo rekonstruovanou a intenzifikovanou čistírnu odpadních vod, kterou vlastní a provozuje akciová společnost Vodovody a kanalizace (VAK) Beroun. Díky rekonstrukci čistírny, kdy se mimo jiné zvýšila její původní kapacita z 2 066 na 3 150 ekvivalentních obyva-tel, bylo možné odkanalizovat část místní průmyslové zóny, odkud se už odpadní voda nemusí složitě převážet do okolních čistíren.  

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

OBRAZEM: V Žebráku se dočkali opravy čistírny vod

Žebrák - V Žebráku slavnostně otevřeli zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod. Díky rekonstrukci se tak mohly již připojit na kanalizační síť i některé podniky z průmyslové zóny, které také na zhruba 25 milionovou investici přispěly.

6.9.2017

OBRAZEM: Otevření slavnostní přechod Jungmannova základní škola Beroun

Beroun - V úterý dopoledne byl slavnostně zahájen provoz nového semaforu a přechodu pro chodce u Jungmannovy základní školy v Berouně. Přechod pro chodce v oblasti Havlíčkovy a Plzeňské ulice prakticky do této doby neexistoval.

6.9.2017

Berounská městská policie strážníky nehledá

Berounsko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/- Kdo by se chtěl stát aktuálně berounským strážníkem, má alespoň prozatím smůlu. Místní městská policie má totiž plný stav.  

5.9.2017

Beroun: nejčastější přestupek? Pití alkoholu

Beroun - Obyvatelé Berouna, ani turisté, vyhlášku zakazující konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství moc nedodržují. S létem zde řeší strážníci pětkrát více takových přestupků než v zimním období. Zatímco v lednu strážníci evidují 35 případů veřejné konzumace alkoholu, v červnu jich bylo 158 a v červenci 143. Od začátku roku pak evidují 709 přestupků zmíněné vyhlášky.  

4.9.2017

OBRAZEM: Prvňáčci usedli do lavic

Beroun - Do berounských základních škol letos usedne 252 prvňáčků. První školní den je přišli přivítat i zástupci města Beroun. Starosta Ivan Kůs se na nádvoří pozdravil s novými žáky Základní školy na Wagnerově náměstí. Zde se letos otevírají tři první třídy a škola má i jednu raritu, 1.C totiž má učitele, nikoli učitelku, jak je v posledních letech v českém školství zvykem.

4.9.2017

Děti do školy půjdou bezpečnější cestou

Beroun /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé Berouna se konečně dočkají. Od zítřka bude v provozu propojovací chodník mezi ulicemi Plzeňská a Havlíčkova.  

3.9.2017

OBRAZEM: Králův Dvůr míří v neděli na horkou půdu do Záp

Králův Dvůr - Nelehkou pozici po středeční prohře s Pískem 0:1 nebude mít v neděli Králův Dvůr v Zápech. V jejich středu hraje prim Karel Piták, na jehož trestné kopy si budou muset dát Cábelíci dobrý pozor. Utkání začíná od 17 hodin. Fotogalerií se vracíme k nevydařenému středečnímu utkání s Jihočechy.

1.9.2017

Most u Venediku si vyžádá rozsáhlejší rekonstrukci

Beroun – Oprava berounského mostu přes pravé rameno Berounky u hotelu Venedik vrcholí. Skončit by měla v první polovině září. Most si nakonec vyžádal zásadnější rekonstrukci, než se původně předpokládalo.

1.9.2017

Beroun sjednocuje časový harmonogram pro dotace

Beroun – O dotace na sport a kulturu budou v Berouně letos zájemci žádat v jednom termínu. Rada města na svém zasedání 16. srpna vzala na vědomí informaci vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit ke sjednocení časového harmonogramu dotačního programu na poskytnutí dotací pro kulturu a sport na rok 2018.

1.9.2017

Beroun zrušil přechody, dopravu řídí semafor

Beroun - V okolí Jungmannovy základní školy a Havlíčkově ulici v Berouně končí stavební úpravy. Cílem akce, jejíž investiční náklady byly zhruba 2,6 milionu korun, je zvýšení bezpečnosti školáků i ostatních chodců.  

1.9.2017

Dny zdraví v hořovickém Starém zámku se stanou možná tradicí

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Nemocnice Hořovice společně s Městem Hořovice a Městským kulturním centrem uspořádaly v areálu Starého zámku Dny zdraví. Akce byla zaměřena na prevenci zdraví a zdravé stravování. Dohromady se této akce zúčastnilo přes 100 lidí, včetně starosty Hořovic Jiřího Peřiny, který Dny zdraví inicioval a převzal pod svou záštitu.

31.8.2017

Cyklostezku uzavřou kvůli sanačním pracem

Beroun – V měsíci září se budou na cyklostezce do Srbska konat práce na odstranění kamenů v úseku od osady V Kozle. O přesném termínu bude město Beroun občany informovat prostřednictvím webových stránkách a v denním tisku.

31.8.2017

V Berouně bude babybox

Beroun /FOTOGALERIE/ – Beroun byl jedním z posledních velkých středočeských měst, kde chyběl babybox. To se ale brzy změní. Nainstalován bude na budově Dětského domova a mateřské školy speciální v ulici Mládeže. Jeho slavnostní zprovoznění je naplánováno na 19. října. Podle statistik bylo k 7. srpnu do babyboxů v České republice odloženo 158 dětí, z toho 90 hol- čiček a 68 chlapečků. Nejčastěji je využíván babybox v Hloubětíně, kde už zachránil 25 miminek.

31.8.2017

Berounští se dočkali. Město opravilo mateřinky za několik milionů korun

Beroun – O letních prázdninách se v berounských mateřských a základních školách nezahálelo. Nejzásadnější investici si v letních měsících vyžádala Mateřská škola Pod Homolkou, a to ve výši 5,2 milionu korun. V mateřince se kompletně vyměnily rozvody vody, odpadu, topení a elektřiny včetně svítidel.

31.8.2017

Uzavírka mostu na Zavadilku se o zřejmě prodlouží

Beroun /FOTOGALERIE/ - Uzavírka mostu na Zavadilka možná neskončí 3. října, ale o dva týdny později. Firma, která od června zajišťuje rekonstrukci mostu na Zavadilku, na kontrolním dnu 23. srpna připustila, že zvažuje žádost o prodloužení uzavírky mostu o zhruba deset dní.

31.8.2017

Děti nemají o některé učební obory zájem

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Za několik dnů začne nový školní rok. Ve středních odborných školách i některých středních školách ale zůstanou některé třídy zavřené. Žáci základních škol nejeví o určité učební obory dlouhodobě žádný zájem.  

30.8.2017

Králův Dvůr začal s opravou vzácných fresek

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - V králodvorském zámku začali restaurátoři s opravou vzácných renesančních maleb. Podobné jsou i ve Schwarzenberském paláci v Praze. Město Králův Dvůr o jejich záchranu usiluje už několik let.  

30.8.2017

U Hýskova našli bezmocné mládě včelojeda lesního

Hýskov – V lesích u Hýskova objevili lidé na procházce bezmocné mládě vzácného včelojeda lesního.

29.8.2017

Berouňané rozhodují o osudu koupaliště

Beroun - Na berounské radnici začali zpracovávat odpovědi občanů Berouna na anketu ohledně další existence venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti. Anketa se setkala s velkým zájmem veřejnosti.

29.8.2017

Berouňané vytřídili tuny odpadu

Beroun /FOTOGALERIE/ – Obyvatelé Berouna za druhé čtvrtletí letošního roku vytřídili stovky tun odpadu. Odevzdali ho přes 656 tun. Největší podíl na tomto čísle mají kovy, a to 287 tun.

29.8.2017

Banka ruší pobočky v Žebráku i ve Zdicích

Berounsko /FOTOGALERIE/ - K 1. říjnu 2016 Česká spořitelna zrušila 45 poboček, nyní jich je kolem šesti set. Jedná se o malé pobočky, do kterých chodí pár lidí denně vybí-rat nebo vkládat peníze. Poradenství či jiné bankovní produkty v nich vyhledá, jen pár klientů. Lidé v těchto obcích tak budou od října odkázání na bankomaty a větší pobočky ve svém okolí.  

28.8.2017

Děti se ve Zdicích rozloučí s prázdninami

Beroun - První zářijový víkend se děti rozloučí ve Zdicích s letošními letními prázdninami. Hromadné loučení se uskuteční v neděli 3. září v areálu místního veřejného koupaliště. 

27.8.2017

Vítězové soutěže Princ a princezna Berounského deníku převzali své ceny

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku je u konce. V sobotu na Městské slavnosti na zámku v Králově Dvoře převzaly soutěžící děti své ceny a vítězové i královské koruny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT