VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

29.8.2017

Banka ruší pobočky v Žebráku i ve Zdicích

Berounsko /FOTOGALERIE/ - K 1. říjnu 2016 Česká spořitelna zrušila 45 poboček, nyní jich je kolem šesti set. Jedná se o malé pobočky, do kterých chodí pár lidí denně vybí-rat nebo vkládat peníze. Poradenství či jiné bankovní produkty v nich vyhledá, jen pár klientů. Lidé v těchto obcích tak budou od října odkázání na bankomaty a větší pobočky ve svém okolí.  

28.8.2017

Děti se ve Zdicích rozloučí s prázdninami

Beroun - První zářijový víkend se děti rozloučí ve Zdicích s letošními letními prázdninami. Hromadné loučení se uskuteční v neděli 3. září v areálu místního veřejného koupaliště. 

27.8.2017

Vítězové soutěže Princ a princezna Berounského deníku převzali své ceny

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku je u konce. V sobotu na Městské slavnosti na zámku v Králově Dvoře převzaly soutěžící děti své ceny a vítězové i královské koruny.

26.8.2017

Deník vyhlásí vítězné princezny na městských slavnostech

Králův Dvůr – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku jde do finále. Už dnes v sobotu 26. srpna prozradíme vítěze a všechny soutěžící děti odměníme cenami.

25.8.2017

Teplé počasí přeje výletům na kole

Berounsko - V berounském regionu mají cyklisté k dispozici několik velmi zajímavých cyklostezek. Největší z nich je Cyklostezka Po stopách českých králů.

25.8.2017

Bezpečnost školáků ohlídá nový semafor

Beroun – Bezpečnost chodců a zejména školáků patří k prioritám představitelů Berouna. Z tohoto důvodu stojí nyní na nejfrektovanější silnici u Jungmannovy základní školy nový semafor.

25.8.2017

Nemocnice postavila pro děti firemní školku

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Města a obce berounského regionu už několik let bojují s velkým ne-dostatkem míst v mateřských školách. Někde tento problém řeší přestavbou vnitřních prostor, jinde budují nové pavilony.

25.8.2017

Dušan Plodr si do schodů vyběhl další medajli

Beroun – Králodvorský hasič Dušan Plodr si připsal další krásné umístění v mezinárodní soutěži hasičů. Již potřetí se zúčastnil Memoriálu Vladimíra Růžičky v Bratislavě. V 18. Ročníku soutěže Schody 2017, vybojoval s Radkem Kladivou skvělou druhou příčku. Ve startovním poli byli jedinou ryze českou dvojicí, která se memoriálu zúčastnila už potřetí v řadě.

24.8.2017

Město dalo lidem ještě jednu šanci

Beroun - Ještě v pátek mohou obyvatelé Berouna uhradit bez navýšení paušální poplatek za svoz komunálního odpadu ve městě. Poplatek je ve stejné výši jako v uplynulém roce, a to 700 korun. 

24.8.2017

Termín opravy Plzeňské je velkou neznámou

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Králodvorští představitelé spravují v současné době majetek, jehož hodnota dosahuje tři čtvrtě miliardy korun.  

23.8.2017

Beroun rozšíří vozový park o elektromobily

Beroun - O tři elektromobily bude rozšířen vozový park města Berouna. Jeden bude využívat správa městských parkovišť a parkovacích míst, která zajišťuje i servis bikeboxů pro parkování kol a provozuje parkovací dům. Zbylá dvě bude mít k dispozici pečovatelská služba.  

21.8.2017

Králodvorští školáci dostanou venkovní třídu

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Přístavba, rozšíření jídelny a kuchyně, zateplení a výměna oken na tělocvičně, rekonstrukce střechy, úprava vjezdu, oplocení a zeleň. Na králodvorské základní škole se v létě rozhodně nezahálí. A jak starosta města Petr Vyhodil nyní prozradil, to stále ještě není všechno. Škola totiž bude mít první venkovní třídu v regionu.

19.8.2017

Modré zóny zaberou v ulicích další plochy

Berounsko - Ohlášené rozšíření parkovacích zón je za dveřmi. Od soboty 26. srpna přibudou ve třech pražských městských částech. Dotknou se i lidí, kteří do hlavního města přijíždějí za prací z Berounska.  

18.8.2017

Předzahrádky jsou plné, pokuty zatím nepadly

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Nyní jsou předzahrádky restaurací a hospod plné i v nepříznivém počasí, a to vzhledem k platnému zákazu kouření v ve vnitřních prostorách podniků. Ten, kdo si chce zakouřit u piva či kávy musí prostě ven.  

AKTUALIZOVÁNO
17.8.2017

V Hořovicích přívítali letošní tisící miminko

Hořovice – Nemocnice v Hořovicích byla letos první mezi středočeskými nemocnicemi v narození jubilejního miminka. Tisící miminko přišlo v hořovické porodnici U Sluneční brány na svět v úterý 1. srpna časně ráno ve 4.45 hodin. To bylo přesně o jeden den dříve ve srovnání s loňským rokem.

16.8.2017

Berounu pomáhá v boji proti graffiti veřejnost

Beroun /FOTOGALERIE/ - Představitelé města už delší dobu bojují proti graffiti a snaží se jej vytěsnit z ulic. Různobarevné a nesmyslné nápisy hyzdí v Berouně nejen soukromé objekty ale i fasády historických budov v centru a zateplených panelových domů na sídlištích.

15.8.2017

Proti povodni nejsou všichni lidé chráněni

Beroun /FOTOGALERIE/ - V Berouně byla dokončena výstavba protipovodňových opatření, za která státní podnik Povodí Vltavy zaplatil téměř 125 milionů korun, v roce 2013. Protipovodňová bariéra je skoro tři kilometry dlouhá a má město ochránit před stoletou vodou. Protipovodňové bariéry spočívají ve vybudování pevných zdí, které doplní mobilní hráze. Zábrany mají před vodou ochránit městskou zástavbu na obou březích Berounky a levém břehu Litavky.  

15.8.2017

V Berouně řidiči platí parkovné mobilem

Beroun - Návštěvníci i obyvatelé Berouna už nemusí mít při placení parkovného hotovost. Nyní mohou na berounských parkovištích nově zaplatit poplatek platební kartou a nebo prostřednictvím speciální aplikace ClickPark v mobilním telefonu. Tu si mohou řidiči snadno stáhnout do svého mobilního telefonu. Novou technologii parkovacích automatů řidiči oceňují.  

14.8.2017

Povodeň způsobila mnohamilionové škody

Beroun /FOTOGALERIE/ - Povodeň v roce 2002 způsobila v Berouně mnohamilionové škody. Řeka tehdy vystoupala téměř devět metrů vysoko a značně poničila historický střed města, náměstí, radnici a další budovy.  

12.8.2017

Povodně: obyvatele měst chrání před velkou vodou zdi

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Dnes je tomu patnáct let, co ničivá povodeň roku 2002 připravila na Berounsku tisíce domácností o střechu nad hlavou. Ničivá přírodní katastrofa začala několikadenním vydatným deštěm, který byl velmi podobný tomu včerejšímu.  

11.8.2017

Rodiče zaplatí za výbavu školáka tisíce korun

Berounsko /INFOGRAFIKA/ - Začíná nový školní rok a rodiče dětí čekají nemalé výdaje. Jak velké budou, záleží na mnoha okolnostech. Každá základní škola má jiné požadavky. Ale hlavně na finančních možnostech rodin. Každopádně rodiče za nákup školních pomůcek zaplatí na jedno dítě v průměru tisíce korun.  

10.8.2017

Neplatiči dostali ještě jednu šanci od města

Beroun - Obyvatelé Berouna platí za svoz komunálního odpadu v letošním roce 700 korun na osobu a rok. Poplatek byl splatný do konce května. Stovkám lidí, které ho do tohoto termínu nezaplatilo, dává město ještě jednu šanci.  

10.8.2017

Houbař Petr Knápek: Nejlepší konzervace hub je jejich sušení

Příbramsko /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ -  Houbami doslova žije a je jimi obklopen v celé sezoně. Petr Knápek. Za houbami vyráží nejen po celém Středočeském kraji, ale třeba i na Šumavu nebo Krkonoš. Houby čerstvé, sušené i nakládané totiž prodává.  

10.8.2017

Posílejte hlasy favoritům, Princ a princezna Deníku

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Do vyhlášení oblíbené soutěže Berounského deníku zbývá málo. Už jste poslali hlas svému favoritu v soutěži Princ a princezna Berounského deníku? Pro hlasování je opravdu jen posledních několik dní.  

10.8.2017

Houby na Berounsku nerostou. Snad bude líp

Berounsko - Houbaři se těší, že budou mít na Berounsku konečně nějaké žně. Na začátku týdne byl úplněk a konečně pořádně zapršelo. Houby sice v letošním létě rostou, ale jen někde. Z lesů se tak stovky zklamaných houbařů zatím vracejí s prázdnými košíky.  

9.8.2017

Některé křižovatky nahradí kruhové objezdy

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé Králova Dvora i Berouna se v dohledné době dočkají nových kruhových objezdů. Město Beroun v současné době plánuje výstavbu dvou.  

8.8.2017

Po Příbrami bude mít babybox i Beroun

Beroun /FOTOGALERIE/ - Dalším místem, kde bude instalován babybox, je Beroun. Ten je posledním okresním městem Středočeského kraje, kde toto zařízení pro beztrestné uložení miminek nebylo dosud dáno. Jeho slavnostní otevření se uskuteční v říjnu.  

7.8.2017

Kraj Zdicím dotaci na rozhlednu neposkytne

Zdice /FOTOGALERIE/ - Město Zdice usiluje v rámci revitalizace lesoparku Knihov už několik let o výstavbu rozhledny. Akci měl financovat kraj, který přislíbil dotaci kolem 13 milionů korun. Tu však neposkytne.  

5.8.2017

Králův Dvůr investuje do školy téměř 150 milionů

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - O letních prázdninách zahájilo město několik rozsáhlých investičních akcí v Základní škole v Jungmannově ulici. Kromě výstavby nového školního pavilonu za 130 milionů korun, radnice investuje s pomocí dotace dalších osm milionů korun do zateplení budovy tělocvičny. Stavební práce probíhají i ve starém školním pavilonu, ve kterém se rekonstruuje kuchyně a jídelna.  

4.8.2017

V Berouně zaparkuje příští rok o 300 aut více

Beroun /FOTOGALERIE/ - Výstavbu velkokapacitního parkoviště v lokalitě Na Podole město plánuje už v příštím roce. Parkoviště, které bude mít kapacitu 300 míst, mělo původně stát na městských pozemcích. Ty jsou ale v aktivní záplavové zóně, která byla vyhlášená v loňském roce. Proto se je vedení města rozhodlo směnit s majitelem sousedních pozemků. Městské pozemky leží ve vzdálenější části lokality Na Podole, tady dál od silnice spojující nádraží a centrum Berouna.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT