VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Berounsko

2.8.2017

Beroun investuje do rekonstrukce Plzeňky

Beroun - Po dvou letech jsou v Kulturním domě Plzeňka opět řemeslníci. Po rozsáhlé rekonstrukci, která skončila v září roku 2015, město opět investuje do jeho modernizace. V letošním létě přišla na řadu podlaha v hlavním sále. Původní parkety sloužily návštěvníkům přes šedesát let. Pocházely z roku 1955 a už potřebovaly nahradit.  

1.8.2017

Hořovičtí plánují rozšíření silnice v Nerudově ulici

Hořovice - Představitelé Hořovic připravují rekonstrukci silnice v Nerudově ulici. Koncem července na tuto stavební akci město požádalo o vydání stavebního povolení.  

1.8.2017

Beroun se rozhoduje, co dál s koupalištěm

Beroun /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Zachovat venkovní bazén na Velkém sídlišti nebo ho zrušit? Před takovou otázkou nyní stojí berounská radnice. Bazén měl řadu let jiného provozovatele, nyní se opět vrátil městu, ale je v žalostném stavu.  

31.7.2017

Králův Dvůr je v kontejnerech průkopníkem

Berounsko - Podzemní kontejnery už tři roky fungují v Králově Dvoře na Berounsku a ohlasy jsou pozitivní. Králův Dvůr se do jejich vybudování pustil jako první v regionu, v roce 2014 v první etapě byly vybrány lokality Počaply a sídliště Nad Stadionem. Následovala další sídliště Pod Hájem.  

31.7.2017

Berounský rodák Viktor Korček: Vedle Afriky jsme zdravotnická velmoc

Beroun /FOTOGALERIE/ - Viktor Korček. Berounský rodák, který už téměř deset let pracuje na česko-afrických projektech. Nejdříve organizoval sbírku dioptrických brýlí do Afriky. Stál u zrodu vzdělávacího projektu Afrika Africe při Církvi československé husitské, která funguje v Nairobi. Kromě toho úspěšně zařídil natáčení filmu Doktor od Jezera Hrochů v české nemocnici v Itibo v Keni, čímž se povedlo zajistit další milion korun pro stavbu nového oddělení. 

31.7.2017

V sídlišti Nad Stadionem zaparkujete snáze

Králův Dvůr - Obyvatelé sídliště Nad Stadionem v Králově Dvoře se do konce prázdnin dočkají nového prostoru pro parkování. To je pro místní výborná zpráva, protože parkoviště v této lokalitě jsou přeplněná.  

30.7.2017

Brdská liga hasičů zavítala tentokrát do Broum

Broumy /OBRAZEM/ - O víkendu změřili hasiči na broumském fotbalovém hřišti své síly v královské disciplíně hasičského sportu, tedy v požárním útoku. Konalo se zde totiž desáté a jedenácté kolo Brdské ligy. Napínavé zápolení pořádané sbory dobrovolných hasičů z Broum a Malých Přílep navíc doplnila soutěž o nejrychlejší zadek a proudaře.

29.7.2017

OBRAZEM: Motorkáři vyjeli na další spanilou jízdu regionem

Hořovice – Do areálu za společenským domem v Hořovicích se v sobotu sjely desítky motocyklových nadšenců se svými stroji všech možných typů. Konalo se zde již čtvrté setkání s názvem Motorkářský cvoček, jehož součástí byla i tradiční spanilá jízda napříč regionem.

28.7.2017

Hmyz útočí ve velkém, počet alergií stoupá

Střední Čechy - postupujícím létem vždy roste počet výjezdů záchranné služby k osobám, u kterých se objevily zdravotní komplikace po bodnutí hmyzem.  

27.7.2017

Favorit není jasný

Berounsko - Rozlosován byl i nový ročník ve skupině A čtvrté fotbalové třídy. Favorit soutěže po reorganizaci není daný, nejnižší třída bude hodně napínavá. Zajímavostí je start béčka Doubravanu Újezd ze západní části okresu, když jeho áčko nastoupí v B skupině této soutěže.

27.7.2017

Berounsko od jara ušetří na jízdném

Berounsko - Na jaře roku 2018 by se mělo i Berounsko připojit k pražské integrované dopravě. Do systému už teď patří oblast Mělnicka, Neratovicka, Benešovska, Sedlčanska a také spoje v okresech Praha-východ a Praha-západ.  

27.7.2017

Řidiče čekají v Havlíčkově ulici velké změny

Beroun /FOTOGALERIE/ - Havlíčkova ulice prochází zásadní proměnou. Křižovatka s Plzeňskou ulicí proti Jungmannově základní škole zanikne, naopak se tu postaví propojovací chodník pro větší bezpečnost chodců, hlavně dětí.  

26.7.2017

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Region /FOTOGALERIE/ - Chléb namazaný tlustou vrstvou medu pro někoho neodmyslitelně patří ke snídani. Cesta zlatavého všeléku až na náš stůl ovšem není vůbec jednoduchá. Včelaře stojí péče o svá včelstva mnoho úsilí, velmi často ještě celou situaci komplikuje například špatné počasí nebo tolik obávané nákazy.    

26.7.2017

Beroun ušetří díky nákupu tří elektromobilů

Beroun /FOTOGALERIE/ - Město Beroun koupí tři elektromobily, na které získalo dotaci ve výši téměř 900 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí. Dva elektromobily jsou určeny pro sociální služby. Město zajišťuje prostřednictvím pečovatelů rozvoz jídel pro seniory trvale žijící v Berouně.    

25.7.2017

Půjčovny nabízejí lodě Vydry a Tukany

Berounsko /FOTOGALERIE/- Nesjízdné jezy, špatně upravené dno, drahé kempy. To jsou nejčastější stížnosti vodáků, kteří se rozhodnou sjet Berounku. Řeka přitom lákala vodáky vždy a díky klidnému toku ji zvládají i začátečníci nebo rodiny s malými dětmi.    

24.7.2017

Město chce stavět nové mateřské školy

Beroun /FOTOGALERIE/ - Představitelé města se připravují na invazi dětí do mateřských škol, kterou očekávají už za tři roky. Od roku 2020 totiž město musí zajistit místo v mateřské škole i dvouletým dětem.  

23.7.2017

Hořovice požadují změnu jízdního řádu

Berounsko - S koncem kalendářního roku je již řadu let tradičně spjato vydávání nových vlakových jízdních řádů na následujících dvanáct měsíců. Letošek nebude výjimkou. Návrh Českých drah na jízdní řád s platností od 10. prosince mají již delší dobu k dispozici i obce a města na Berounsku.  

22.7.2017

Na Berounsku výrazně stoupla spotřeba pitné vody

Berounsko - Letos v létě zaznamenali vodohospodáři enormní spotřebu pitné vody. Vzrostla o desítky procent.

22.7.2017

Beroun začal z městských budov odstraňovat graffiti

Beroun /FOTOGALERIE/ - Velké sídliště v Berouně ničí sprejeři a různí vandalové. Najít zde budovu, na které by nebyly namalovány nějaké klikyháky je celkem zázrak. Šílené obrazce nejsou jen na nových fasádách zateplených panelových domů, ale i na městských objektech, kontejnerech na komunální odpad, garážích i svodidlech. Prostě na všem, kde je nějaká volná plocha.  

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Berounsku

Beroun /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty. Co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna.  

21.7.2017

Obnova lesoparku pokračuje, děti se mohou těšit na skluzavku

Zdice /FOTOGALERIE/ – Obvyklý klid návštěvníkům zdického lesoparku Knihov v těchto dnech narušují bagry a další stavební stroje. Pokračuje totiž plánovaná obnova tohoto oblíbeného místa pro aktivní i pasivní odpočinek nejen místních občanů.

21.7.2017

Havlíčkova ulice je nyní neprůjezdná

Beroun /FOTOGALERIE/ - V Havlíčkově ulici v Berouně panuje čilý stavební ruch. V její horní části je rozkopaná silnice a řidiči tak musí jezdit po objízdné trase. K místnímu supermarketu se dostanou Plzeňskou ulicí přes náměstí Marie Poštové a odtud do Havlíčkovy ulice. Z Tovární ulice musí do Tyršovy a pak do Havlíčkovy ulice.  

20.7.2017

Máslo zdražilo a stalo se luxusním zbožím

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Pokud patříte mezi ty, kteří mají na svém nákupním seznamu pravidelně napsáno také máslo, při návštěvě obchodů a supermarketů se asi nestačíte divit. Cena másla se totiž vyšplhala na historické maximum.  

19.7.2017

Beroun řeší problém s dopravou v centru

Beroun /FOTOGALERIE/ - Dopravní špičky v Berouně se děsí i zkušený a trpělivý řidič. Moc dobře ví, že v určitých hodinách je doprava ve městě neúnosná. Problémem je i světelná signalizace.  

18.7.2017

Hořovická mateřská škola zvýší kapacitu

Hořovice /FOTOGALERIE/ -  Představitelé města plánují rozšířit kapacitu městské mateřské školy, a to přesunutím příspěvkové organizace Domeček Hořovice do jiných prostor. Ve hře je nyní několik možných variant.  

17.7.2017

Města bojují za vytlačení kamionů ze silnic

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Přetížení některých měst a obcí na Berounsku kamionovou dopravou je problémem. Starostové ho řeší řadu let, zatím bezvýsledně. Je ale možné, že se situace brzy změní. Zástupci Hořovic už mají v rukou výsledky z průzkumu nákladní tranzitní dopravy, která ve městě nezačíná ani nekončí, ale pouze jím projíždí.  

16.7.2017

Konec zastupitelů? Podle politiků nesmysl

Berounsko /ANKETA/ - Diktátor na radnici? Pro někoho nepřijatelná představa, pro jiného nezbytnost. To, že by obecní zastupitelství, ale i ta krajská, mohla jednou zaniknout, není fikce, ale reálná úvaha Andreje Babiše. Ač to vypadá na první pohled jako velký nesmysl, podle Babiše, to může zrychlit projednávání důležitých věcí.  

14.7.2017

Lidé si stěžují, že se most opravuje pomalu

Beroun /FOTOGALERIE/ – Obyvatelé Jarova a Zdejciny si neustále stěžují na nečinnost stavební firmy, která opravuje železniční most na Zavadilku. „Vidíte, nikdo tady zase není. Někdy tu jsou ráno a v jedenáct dopoledne už zase ne. Je jim jedno, že musíme dennodenně chodit ze Zavadilky do Berouna pěšky,“ rozčiluje se Iveta Daňková. 

14.7.2017

Zemědělci už kvůli suchu sčítají ztráty

Berounsko Žně jsou sice na samém začátku, nicméně zemědělci na Berounsku už počítají se ztrátami. A to nikterak zanedbatelnými. Někde se mohou kvůli největšímu suchu za několik posledních let vyšplhat až do milionů korun.  

13.7.2017

O nové hřiště v Tlustici je ve zkušebním provozu velký zájem

Tlustice /FOTOGALERIE/ – V Tlustici otevřeli nové víceúčelové sportovní hřiště. Zatím je ve zkušebním provozu, při kterém jej mohou využívat pouze místní občané, a to bezplatně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT