S velkým potěšením mohu oznámit, že naši dva adepti na Řád srdce se rozhodně neztratili. Tomáš Brůžek, benjamínek soutěže, skončil na skvělém šestém místě a rozhovor s ním přineseme příští týden.

Dnes se ale naše pozornost zaměří na Jarmilu Gruntovou z Hořovic. Předsedkyně místní organizace Svazu tělesně postižených se totiž stala absolutní vítězkou ankety.

Stala jste se absolutní vítězkou ankety Řád srdce. Bylo to pro vás velké překvapení?
To, že jsem se stala absolutní vítězkou projektu „Řád srdce", bylo pro mne, pro manžela a zvlášť pro mého nejmladšího syna a mé kolegyně, které mě na gala večeru doprovázely, veliké překvapení. Spíše jsem se klaněla s úctou k panu Jaroslavu Muchovi a k paní Aleně Schutové. Je úžasné, jak kolem sebe rozdávají úsměvy a radost kolem nás všech.

Jaké jste v divadle U Hasičů zažívala pocity, když se četla jména oceňovaných a vy jste stále nepřicházela na řadu?
V divadle U Hasičů jsem zažívala krásné pocity. Pan šéfredaktor Jiří Macek je moderátorem se srdcem na pravém místě. Velice mne zaujali hudebníci z Mladoboleslavska – Luboš Odháněl a Josef Žalud. Pan Odháněl zpíval písně tak procítěně, že to bylo až dojemné. Ave Maria v podání houslového virtuóza pana Jaroslava Svěceného na mne také velice zapůsobila. Všichni účinkující prostě, co dodat, byli úžasní… Skláním se před nimi.

Jaká byla vaše první myšlenka, když vám došlo, že jste vyhrála?
Má první myšlenka, když z úst pana Macka vyšlo mé jméno, ta snad není k uvěření? Jak mne lidé mají rádi a fandí a podporují mne i přes můj hendikep. Probíhalo mi v myšlenkách: zasloužím si to? Vždyť jsou tu i jiní lidé, kteří pomáhají s otevřeným srdcem…

Co byste vzkázala těm, kteří pro vás hlasovali?
Těm, co pro mne hlasovali, bych vzkázala mé vyznání: Jsem mým členům, příznivcům, rodinným příslušníkům a všem lidem s dobrým srdcem velice vděčna a dojata… Toto ocenění je takové další povzbuzení do mé další činnosti v organizaci Svazu tělesně postižených Hořovice.
Děkuji, třeba jen za vlídné slovo od vás všech a za výraz uznání. Váš zájem o naši práci je pro mne velikým povzbuzením do dalších dnů. Všude tam, kde je člověk, je místo pro dobrý čin. Potřební jsou smyslem naší práce. Děkuji!

I se skutečností, že jste upoutána na invalidní vozík, jste neuvěřitelně činorodá žena. Prozraďte nám, kde berete tu energii?
Velice mne podporuje manžel a mí tři synové, i přes můj hendikep začínáme den s úsměvem na tváři a s dobrou náladou. Mé veliké přání je, aby se hendikepovaní občané dočkali ještě větší podpory a necítili se být odstrčeni. Chtěla bych, aby k nám do organizace lidé chodili rádi a s úsměvem se vraceli. Chtěla bych také poděkovat všem, kteří mi pomáhají v sociální oblasti, velice si jich vážím a dodávají mi energii a sílu do další činnosti.

Jste velmi vytížená. Prozradíte nám, co v nejbližší době chystáte s vaším Svazem tělesně postižených?
V nejbližší době připravujeme přednášku v podání mluvčí berounské policie Marcely Pučelíkové. Tématem přednášky je ochrana majetku, účinné rady a možnosti jak se bránit podomním prodejcům a všemožným podvodníkům. Přednáška je spojena s Besipem v podání pana Ing. Polacha, bezpečí seniorů v dopravě a novela zákona o viditelnosti chodců. Dále připravujeme přednášku lékařky MUDr. Marty Jedličkové zaměřenou na diabetes. Na programu jsou rehabilitační pobyty termální lázně Podhájska, rekondiční pobyty Frymburk u Lipna, 3. ozdravné pobyty Třešť u Jihlavy, trojlístek UNESCO Telč, Třebíč, Jindřichův Hradec. Dále chystáme výstavy kompenzačních pomůcek, lázeňský pobyt u Náchoda, členskou schůzi a připravujeme také 1. ples Svazu tělesně postižených Hořovice.

Poslední otázkou se vrátím opět k anketě Řád srdce. Prozradíte, kde budete mít skleněné srdce vystavené?
Samozřejmě prozradím, kde budu mít skleněné srdce vystavené. V kanceláři Svazu tělesně postižených Hořovice, na obdiv všem lidem s otevřeným srdcem pro lidi kolem nás…