Celý výtěžek dvanácti tisíc korun ze vstupného byl věnován rodině Adély. „Peníze máme schované a použijeme je na nové umělé oko pro Adélku,“ okomentovala Eva Sarvašová. Na festivalu vystoupily kapely Sekec Mazec, Slunvorat, Náhodná sešlost, Tukani, Dědkové, Dál po modré a Blue time. „Kapely hrály jen za občerstvení,“ sdělil Petros Papadopulos, člen skupiny Sekec Mazec. Ten na rodinu Adélky Remešové narazil na sociální síti Facebook.

Letošní Bludný kořen byl již čtvrtý ročník tohoto festivalu. „Peníze z prvních dvou ročníků jsme přispěli základní a mateřské škole v Hudlicích,“ přiblížil Petros Papadopulos a dodal, že další ročníky chce kapela rovněž uspořádat jako charitativní festivaly. „To, co udělal Petros Papadopulos a všichni z Hudlic bylo úžasné. Člověk si v krizových situacích říká, že je sám a nakonec zjistí, že to není pravda, že se lidé zajímají,“ zhodnotila dojatá Eva Sarvašová.

Spolupořadatelem akce byl klub SK Hudlice, který zařizoval vše potřebné, včetně občerstvení a přípravy prostor pro festival. „Přišlo nám to jako hezký nápad, snažili jsme se pomoct i finanční částkou,“ okomentovala za SK Hudlice Petra Chaloupková. Kromě kapel přispěly do programu svým vystoupením i děti z hudlické mateřské školy. Prostory pro festival v areálu fotbalového hřiště poskytla obec. „Obec tradičně podporuje takovéto akce. Bezplatně zajišťuje prostory, v přípravné fázi akcí pomoc našich zaměstnanců a nakonec propagaci celé akce,“ uvedl starosta Hudlic Pavel Hubený.

Bludný kořen nebyl jedinou charitativní akci na pomoc Adélce Remešové. Obec Chodouň v čele s Markétou Stehlíkovou uspořádala v květnu dobročinný jarmark, na kterém se pro nemocnou Adélku vybralo 230 tisíc korun. „Z těch peněz jsme koupili domů klimatizaci. Když je horko, Adélce kape pot do oka, a to ji bolí. Dále se za to nakoupili poukazy do lékáren, do supermarketů, na naftu a část peněz šla i na opravu auta, které musím kvůli Adélce denně využívat,“ vysvětlila matka Adélky. „Klimatizace a ostatní věci pořízené za vytěžené peníze Adélce ušetřily hodně bolesti, organizátoři i lidé, kteří na akci přišli, udělali něco krásného,“ dodala.

Rodina na onemocnění přišla v listopadu předloňského roku při prohlížení dceřiný fotografie. „Adélky oko se nám zdálo prázdné, jako by přes něj bylo vidět dovnitř. Když jsme ji vyfotili, zjistili jsme, že má na fotce zdravé oko červené a nemocné bílé. Neprodleně jsme odjeli do hořovické nemocnic,“ popsala objevení nemoci matka Adély Eva Sarvašová. Právě focení s bleskem je spolehlivou metodou k odhalení tohoto zdravotního problému.

Z Hořovic odjela Eva Sarvašová s dcerou bez diagnózy. Rozhodla se proto navštívit nemocnici v Příbrami, odkud ji poslali do Motola. Po třech dnech lékaři Adéle diagnostikovali zhoubný nádor oka. „Ještě v den stanovení diagnózy jsme nastoupili na onkologii. Tam začala série vyšetření. Dcera absolvovala rentgeny, ultrazvuky, magnetická rezonance a začali ji podávat chemoterapii na zmenšení nádoru. Ta měla trvat půl roku. Nádor se ze začátku zmenšoval, ale pak se začal v oku hodně množit,“ popsala léčbu Eva Sarvašová.
Ani zavedení chemoterapie přímo do oka nezabralo a 25. září loňského roku lékaři Adéle museli oko odebrat.

V současné době není život pětileté Adély v ohrožení, provázejí ho však každodenní problémy a nepříjemnosti. „Jezdíme na hodně vyšetření, protože Adélka přestala kvůli léčbě růst. Má problémy s chůzí, zakopává, bolí ji nohy a z určitých tónů ji bolí uši,“ přiblížila Sarvašová. Následky půlroční chemoterapie významně poznamenaly zdraví malé Adély a její rodina platí nemalé peníze za vitaminové doplňky, náplasti, obvazy, borové vody a další věci pro její narušenou imunitu. Její matka často musí i třikrát týdně do nemocnice.

Náklady spojené s Adélčiným zdravotním stavem jsou mnohdy velmi vysoké. V období chemoterapií vyšla její nízko-bakteriální strava i na deset tisíc měsíčně. „Už jsem dva roky na neplacené dovolené a beru příspěvek na péči, naštěstí existují různé nadace, které nám pomáhají. Nevím, jak bychom to bez nich zvládali. Velmi nám pomáhá Dobrý anděl a Šance onkoláčkům,“ uvedla na závěr matka pětileté Adély.