Přítomné přivítal v 15.45 hodin ponocný slovy: „S přibývajícím večerem bude přibývat i návštěvníků.“ Že se nemýlil, bylo vidět už o hodinu později, kdy Husovo náměstí doslova praskalo ve švech.

V 16 hodin začal vánoční koncert Richarda Pachmana, Dity Hořínkové, sourozenců Antoniových a Kateřiny Jechové. Nechyběl slet andělů a v 17 hodin se slavnostně rozsvítil vánoční strom.

Rodiče s nejmenšími dětmi zamířili ke kolotoči a vláčku, anebo k Ježíškově poště, kam mohou děti přinést dopis Ježíškovi a pošťačka jim ho orazítkuje. Dopis s přáními pak vhodí do schránky ze strany pošťácké kanceláře. U kanceláře je i zvonička, na kterou si mohou děti zazvonit.

U stánků s občerstvením se stály dlouhé fronty, každý se chtěl v mrazivém počasí zahřát něčím teplým. Na vánočních trzích se daly pořídit vánoční svícny, berounská keramika, dřevěné hračky, adventní věnce, vánoční ozdoby, jmelí, svíčky a mnoho dalšího. Nechyběly ani malé vánoční stromky, které ozdobili žáci zdejších základních škol.

Adventní trhy zde potrvají až do 23. prosince, přičemž na každý den je připraven kulturní program, jehož přehled najdete na www.vanocnisen.cz/vanocni-trh-beroun/

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!