Ačkoli se kulminace Berounky očekávala původně až v neděli v průběhu dne, řeka naštěstí začala již v sobotu opadávat. V neděli v 10 hodin dosahovala 365 cm. Kulminace nastala v sobotu v 6 hodin, kdy řeka vystoupala na 403 centimetrů.Berounka by se již měla postupněvracet do svého koryta.

Kulminace Berounky v Berouně se očekávala podle meteorologů v neděli v průběhu dne, kdy řeka měla vystoupat k 450 cm.

V pátek v noci řeka dosáhla čtyřmetrovou hranici a byl vyhlášen třetí povodňový stupeň, stav ohrožení.

V průběhu soboty ale Berounka začala pomalu klesat. V sobotu ráno tak dosahovala čtyř metrů, po dvanácti hodinách ale klesla o dvacet centimetrů.

Vzestup řeky může ještě způsobit voda z vodní nádrže Hracholusky, která údajně upouští nejvíce vody ve své historii.

Naštěstí v Berouně ani v jeho okolí k bezprostřednímu ohrožení majetku obyvatel nedošlo. V Berouně řeka zaplavila některé cesty, dosáhla úrovně autobusového nádraží, od čtvrtka se obyvatelé osady v Kozle nedostali po příjezdové cestě kolem řeky ke svým domovům.

Jak jsme se v průběhu soboty přesvědčili, řeka zaplavila několik zahrad, lidé brali situaci většinou velmi statečně a optimisticky. "Pokud se řeka nedostane přímo do místností, tak se s tím srovnáme," sdělil našem Deníku chatař od Berounky.

Rozvodněná Berounka lákala celý den stovky zvědavců. Například zatopená cesta V Kozle, kudy vede i oblíbená cyklostezka, byla neustále v obležení.

"Slyšeli jsme, že se tudy dál nedostaneme, ale stejně jsme to chtěli vidět na vlastní oči. Jsme z okraje Prahy, ale jezdíme sem často na kolo nebo na in-line brusle. Doufáme, ževoda neponičí povrch cyklostezky," svěřili se manželé Prokšovi, které jsme zastihli u rozvodněné Berounky.