Opilci za volantem plní téměř denně policejní statistiky. Posilněni alkoholem usedají do auta častěji muži, a to zejména mladí šoféři s čerstvě nabytým řidičským průkazem nebo ti bez řidičského oprávnění.

Příkladem je devětadvacetiletý řidič Škody Felicia, kterého kontrolovala hlídka berounských policistů začátkem září na silnici mezi Chrustenicemi a Malými Přílepy. „Dechová zkouška naměřila v jeho dechu přes 1,9 promile alkoholu,“ sdělila mluvčí Okresního ředitelství v Berouně Veronika Benediktová.

Pod vlivem alkoholu byl také osmnáctiletý muž, který společně s o rok starším komplicem ukradl ve Stradonicích Škodu 105 a ujel. Policie mladíky dopadla a protože se nechtěli vzdát, skončili v poutech. Mladík za volantem řídil bez oprávnění a navíc mu bylo v dechu naměřeno přes promile alkoholu.

Havárií skončila koncem srpna také jízda devatenáctiletého řidiče pod vlivem alkoholu. Mladík za volantem Fordu Escort vjel mezi Březovou a Bzovou příliš rychle do zatáčky a dostal smyk. „Ford se pak dostal do protisměru a narazil do vyvýšeného silničního břehu. Řidič, který nebyl připoután bezpečnostním pásem, při nárazu vypadl oknem ven z auta,“ informovala o průběhu nehody Veronika Benediktová. Auto i bez řidiče pak ještě jednou přejelo silnici a skončilo na nájezdu na pole. „V dechu řidiče, který byl při nehodě lehce zraněn, bylo naměřeno přes 1,4 promile alkoholu,“ dodala policistka.

Přestože alkohol za volantem je doménou mužů, výjimkou nejsou ani opilé ženy. Třicetiletá řidička nezvládla koncem srpna v Králově Dvoře řízení a vyjela mimo silnici. V dechu měla přes 2 promile.