„Po smrti Aloise Janků a následném zániku Auto Rally Klubu Hořovice jeho bývalí členové a příznivci přešli do klubu Waltter Motosport Rokycany. Pod jeho hlavičkou budeme letos pořádat Erzetka Cup 2007, který jsme věnovali památce dlouholetého ředitele hořovického klubu Aloise Janků. Pod názvem memoriál Aloise Janků letos nabídneme dva závody,“ uvedl za Waltter Motosport Rokycany Tomáš Holubář.

Letos si pořadatel soutěže naplánoval prozatímně dva závody, aby si vyzkoušel svoje možnosti. V příštím roce by chtěl už naplno rozjet Erzetka Cup 2008, který se bude pravděpodobně skládat z pěti až šesti samostatných závodů s rozšířením působnosti i do českobudějovického kraje, a snad i z Rallye Litavka.

„První závod letošního roku, který se na počest a památku Aloise Janků pojede, je naplánován na třiadvacátého června. Pojede se na velice technicky, jezdecky i divácky atraktivní trati v okolí obcí Zadní Třebaň – Svinaře,“ upozornil Tomáš Holubář. Samotný závod se skládá z šesti rychlostních testů s počtem 38,4 ostrých závodních kilometrů. Třikrát se pojede ve směru Hodyně – Lhotka a třikrát opačně. Celá trať je zabezpečena profesionálními týmy záchranných složek, časoměřiči, radioservisem a dalšími 40 bezpečnostními činovníky. Datum uzávěrky přihlášek je 14. června. Do tohoto termínu musí být příhlášeno padesát posádek, jinak bude soutěž zrušena. Přihlášku je možno podat i elektronicky formulářem, který je na adrese wmr.tym.cz. Startovat by mělo i několik posádek z Mistrovství ČR.