Na trzích se daly pořídit vykrajovátka a formičky z 3D tiskárny, dřevěné dekorace, svíčky, keramika, skleněná bižuterie z Waga ateliéru nebo výrobky z Koniklece Suchomasty, které vyráběli lidé s mentálním postižením. Zkrátka zboží od výrobců z okolí.

Každé dítě dostalo od anděla hned na uvítanou dřevěnou ozdobičku a pak mohlo pokračovat na zábavnou stezku do Muzea Magdaleny Dobromily Rettigové, kterou jim ukázal skřítek. Zde si u kuchařky děti ozdobily linecké cukroví, na dalším stanovišti si mohly vyrobit svícen z pomeranče nebo jablka a ozdobit si ho kořením, na dalším se stavělo město z kostek, u princezny malovaly na dřevěné ozdoby.

Muzeum si bylo možné prohlédnout zdarma, včetně historické kuchyně, v koutku si vyslechnout recept od známé kuchařky, na interaktivních panelech pak uhádnout bylinky nebo zvířata.

„To je vtipné, jak si to s tebou povídá, když položíš bylinku špatně,“ smála se jedna z maminek. Nechyběl ani vědomostní kvíz o Magdaleně Dobromile Rettigové. Od 18 hodin se pak v restauraci konala Kateřinská zábava.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvek zašlete na mail vanoce@denik.cz.