„Anička pracuje v sociálních službách od svých 17 let, dnes by si mohla zaslouženě užívat odpočinku formou starobní důchodu, ale ono stále aktivně pracuje a je plnohodnotný člen našeho týmu. Narozena je 5. dubna 1939," napsal k nominaci ředitel domova seniorů.

„V 17 letech jsem začala pracovat na zubním oddělení v Praze, pak jsem přišla do ordinace pana doktora Slivky. Tak šel čas a po mateřské jsem nastoupila do místních jeslí. Ty měly skvělou úroveň, byly tam skvělé sestry," vzpomínala Anna Houbová.

Jak sama říká, zažila toho hodně. Byla u založení chirurgické ordinace, jezdila do Motola, na Palatu. „Na Palatu jsem začala jezdit už v důchodovém věku. A ze sféry zdravotnictví jsem se více přeorientovala na sociální oblast," konstatovala Anna Houbová.

Dojíždějí ale už bylo stále náročnější, a tak se Anna Houbová rozhlížela, jestli by pro ni nebylo něco v okolí jejího bydliště.
A osud ji zavedl do Domova seniorů TGM, kde je od jeho otevření.

Ve svých šestasedmdesáti letech, kdy by si mohla užívat zaslouženého odpočinku, pracuje Anna Houbová jako její kolegyně. „Je tu skvělá parta lidí, to musím ocenit. Celý kolektiv v domově seniorů si zaslouží uznání," dodala Anna Houbová.