Patří tak nejen k nejstarším Středočechům, ale i k nejstarším obyvatelům České republiky.
Paní Švestková se narodila v obci Točník na Berounsku
a pamatuje i dobu císaře Františka Josefa. Asi 50 let prožila v Praze, kam se provdala a kde měli s manželem živnost. Měli kožešnictví a kožichy si k nim jezdila kupovat rodina prezidenta T. G. Masaryka, se kterým se i přátelili.

„Velmi ráda na tu dobu vzpomínám. S manželem jsme měli moc hezké manželství. Víte, člověk v mém věku už žije jen vzpomínkami a já jich mám opravdu hodně. Když mi bylo přes devadesát let, myslím, že třiadevadesát, tak jsem se sama vydala za synem do Kanady," svěřila se Anna Švestková.

Do berounského regionu se ale ráda vracela. S manželem si koupili chalupu na Karlštejně, kam s manželem pravidelně jezdili. Oslavenkyně má dva syny. Jeden z nich žije v Kanadě, druhý v Praze. Má několik vnoučat, pravnoučata a dokonce i prapravnouče.
Když ještě dobře viděla, ráda četla a šila. Anna Švestková byla až do sta let plně soběstačná a žila na své chalupě v obci Karlštejn. I nyní se ve svém vysokém věku těší dobrému zdraví. Jediné, co ji trápí, je sluch a zrak.

„Paní Švestková je stále čilá. Pravidelně každý den chodí na procházky do města a nebo po naší zahradě. Jejím oblíbeným cílem je místní cukrárna," poznamenala Ivana Rabochová, ředitelka Domova V Zahradách Zdice.

Když se někdo dožije tak úctyhodného věku jako Anna Švestková, je to důvod k oslavě. Vitální důchodkyni ji stejně jako v uplynulých letech přichystal domov důchodců.

K jejím narozeninám ji přijeli popřát také známí z Karlštejna i zástupci Středočeského kraje. Všichni přítomní jí popřáli dobré zdraví.
Oslavenkyně dostala k narozeninám hodně dárků 
a květiny. Samozřejmě nemohl chybět ani narozeninový dort. Ten byl ale bez svíček. Tak velké množství by se na žádný normální dort nevešlo.

Paní Švestková žije v Domově V Zahradách už čtyři roky a jak tvrdí, je tu velmi spokojená. Volný čas tráví nejraději s přáteli v domově 
u kávy. A recept paní Švestkové na dlouhověkost?

„Šťastné manželství a neustále pozitivní přístup k životu. Byla jsem vdaná 70 let," říká sto čtyř letá žena.
A její životospráva? Anna Švestková nikdy nekouřila 
a neholdovala alkoholu. Jedla maso, nejraději vepřové 
a uzeniny. „To byly ale jiné uzeniny, než ty které se nyní prodávají v obchodě," poznamenala Anna Švestková.
Ráda pekla buchty a koláče a problémy řešila vždy v klidu.