Trať dlouhou 42 tisíc a 195 metrů zvládl v čase 2 hodiny 38 minut 32 vteřiny, celkově byl šestatřicátý. K tomu navíc v roce 2014 vyhrál Běh svatojánský a Podzimní běh Dražovkou. Navíc na maratonu v Rakousku byl znovu nejrychlejším Čechem a nejlepším Čechem byl i na Sportisimo 1/2Maraton Praha.

Je pro vás vítězství v hlavní kategorii překvapením?
Rozhodně. Nečekal jsem to.

Na který váš sportovní úspěch jste nejvíc pyšný?
V poslední době se jednalo například o čtvrté místo na Mistrovství Evropy v silničním běhu na 10 kilometrů v mojí věkové kategorii, podařilo se mi být celkovým vítězem maratonu na Kladně. Pak se jedná i o několik medailových umístění na republikových mistrovství na různých distancích v mé věkové kategorii. Vzhledem k tomu, že jsem policista, účastním se i policejních mistrovství Evropy a mistrovství světa. Zde se mi daří už asi sedm let v různých atletických disciplínách, a to od běhu v terénu po maratony. Úplně nejvíc mě těší, že jsem u sportu tak dlouho vydržel.

Na pódiu při přebírání ocenění jste zmínil, že jste se před atletikou věnoval cyklistice. Co bylo na úplném začátku?
Nejspíš taková ta všestrannost na vesnici. Základy atletiky jsem získal na střední škole, kde jsme měli výborného třídního profesora, který byl zároveň i atletickým rozhodčím.

Kde jste studoval?
Na vojenském gymnáziu, tam byla sportovní průprava předepsaná.

Je těžké propojit vaše povolání s tréninky?
Zvládnout se to určitě dá. V podstatě je to i v popisu mé práce, fyzicky se připravovat.

Na jakou sportovní událost se chystáte v nejbližší době?

Na jaře se uskuteční test v podobě desetikilometrového silničního běhu. Jde o test před půlmaratonem. Když to vyjde, tak mne čeká zmíněný půlmaraton, pravděpodobně spíše dlouhý maraton, ale to se ještě uvidí. Pak jsou v plánu maratony v Olomouci a v Českých Budějovicích.

Kolik času věnujete tréninku?
Nejsem schopen to říci časově, trénink mohu ale převést do kilometrů. Když jde o běžecký trénink, tak například v listopadu a prosinci to bylo po pěti stech kilometrech za jeden měsíc. V období zaměřovacího tréninku přímo na maraton jsou tyto objemy ještě o něco vyšší. Nedílnou součástí tréninku jsou pak i různá posilovací a regenerační cvičení.

Jakou trasu si nejraději pro tréninky vybíráte?
Při vytrvalostních trénincích preferuji trasy v lese, konkrétně v okolí Svaté, na tyto tréninky se vždy těším. Musím ale říci, že mezi tréninky patří často i takové, na které se moc netěším. Jsou většinou zaměřené na různé intervaly, nebo jde o tréninky rychlostní, které probíhají po cyklostezkách, prostě po rovině, kde je pevný podklad, po jakém se běhají silniční závody včetně maratonů. Odehrávají se ve vysokých tempech a člověk při nich nezažívá zrovna příjemné pocity. K udržení výkonnosti jsou ale zrovna takové tréninky základem. Také využívám atletickou dráhu v Berouně.