Nový nízkopodlažní autobus se nyní objevil na trase mezi Berounem a Královým Dvorem. Jeho přítomnost vítají nejen vozíčkáři, ale i maminky s kočárky, které mají s cestováním městskou hromadnou dopravou velké problémy.

„Bohužel často narážím na neochotu lidí. Mám tříměsíční miminko a překonat s kočárkem tři schody tak, abych syna nevyklopila, je opravdu složité. Někdy pomohou cestující, ale stává se mi, že se mnou jedou ve voze jen staré babičky, které mi prostě pomoci nedokáží. Řidiči mě několikrát upozornili, že mají u sebe peníze a nemohou se od volantu vzdálit. Nízkopodlažní autobus je proto moje naděje, jak cestovat do Berouna v klidu,“ vyprávěla nám svůj zážitek s cestováním Jana Skruhrová, maminka malého Ondry.

V Berouně měla firma Probo bus zatím jeden nízkopodlažní autobus, zakoupením druhého chtěla vyjít vstříc cestujícím.

„První část nového autobusu je nízkopodlažní. Když přijede k zastávce, cestující nepřekonává žádný výškový rozdíl. V prostředních dveřích je umístěna plošina, kterou mohou využívat tělesně postižení nebo maminky s kočárky. Druhá půlka autobusu je zvýšená, ta je určena pro ostatní cestující,“ představil nový autobus Vladimír Káš z firmy Probo bus.

Aby mohli cestující bezpečně využívat plošinu, musí řidič autobusu najet správně k nástupnímu zálivu. „Zásadní problém je parkování na autobusových zastávkách. Ačkoli je stání ostatních vozidel v těchto místech zakázáno, máme s tím problémy každý den. Auta pak brání řidiči autobusu najet správně k zastávce,“ upozornil Vladimír Káš.

Problémy s neukázněnými řidiči bude nyní důsledně řešit městská policie. „Upozorňujeme řidiče, kteří budou parkovat na autobusových zastávkách, že se vystavují pokutě,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.