Webové stránky Pražské integrované dopravy v uplynulých 24 hodinách přinesly informace o zhruba dvou set spojích, kterých se zpoždění dotklo. Od pondělního rána jde pak o desítky autobusů, které buďto do svého cíle dojeli se velkým zpožděním, anebo vůbec.

Mimořádná událost se například týká linky 380, která je jedním z hlavních spojení mez Královým Dvorem, Berounem a hlavním městem. Tato linka nabírá časté zpoždění i za normálních okolností, sníh tentokrát k tomu ještě více přispěl. To samé platí pro autobus číslo 384.

V souvislosti se sněhem nemuseli hasiči či záchranáři v regionu vůbec zasahovat. Sněžení si tedy zatím nevyžádalo žádnou dopravní nehodu či jinou událost a situace je tedy v regionu klidná.

Sněžení na silnici. Ilustrační foto.
Foto: Bílé nadělení obralo o desítky minut času řidiče i cestující

Za uplynulých 24 hodin silničáři v rámci celého kraje poslali do terénu 151 vozů zimní údržby. Většina hlavních tahů je tak podle informací Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje sjízdná, ale se zvýšenou opatrností.

„Auta operují ve všech čtyřech oblastech našeho kraje. V oblasti, kam spadá i okres Beroun, se o úpravu vozovek postaralo 46 vozů,“ uvedla mluvčí KSÚS Petra Kučerová s tím, že od osmi hodin je momentálně v terénu kolem padesátky sypačů.