Velké štěstí v neštěstí měla v úterý večer jedenadvacetiletá řidička, která se svým osobním vozem značky Hyundai havarovala na úseku silnice mezi Kublovem a Svatou. Přestože svůj vůz, který vlastnila zhruba dva měsíce a koupila si ho hlavně kvůli zaměstnání, totálně zničila, z dopravní nehody vyvázla jen s pořádným šokem a lehčím zraněním. Nehoda blokovala v tomto úseku asi hodinu dopravu. Na místě zasahovali berounští profesionální hasiči a rychlá záchranná služba, která zraněnou ženu odvezla do nemocnice na ošetření. „Jestli nemá auto havarijně pojištěné, může se s ním rozloučit. Čert vem ale auto, hlavně, když se jí nic nestalo. Je to vlastně zázrak, že z toho vraku vylezla v pořádku,“ tvrdili shodně přihlížející lidé. Podle nich mladá žena nejela nepovolenou rychlostí. Na tachometru mohla mít tak osmdesát. „Řidička jela kolem půl osmé od Kublova po silnici ve směru na Svatou. Když jela po přímém úseku silnice, vyběhla z příkopu u komunikace kočka. Žena se lekla a strhla řízení. Protože se po tomto manévru vozidlo řítilo na strom, strhla řidička volant ještě jednou. Auto se ale převrátilo na střechu,“ informovala o průběhu dopravní nehody Hana Lizcová, z berounského policejního ředitelství.
Svědkové dopravní nehody u mladé řidičky obdivovali její prvotní reakce po havárii. „Byla v šoku, ale chovala se přímo úžasně. Hned vykopla okénko, aby se z auta dostala ven. Se slečnou, která jí dávala první pomoc a která zavolala záchranku, jsem jí obvázala zraněnou ruku,“ uvedla Emilie Špiritová.

Dívka, o které paní mluvila, označila trojúhelníkem místo nehody, řidičku zabalila do deky a po preventivním ošetření s ní čekala na příjezd sanitky. „S řidičkou se znám. Bydlí v Broumech, stejně jako já. To, co jsem pro ni udělala, nebylo nic výjimečného. To by podle mne udělal každý zcela automaticky,“ poznamenala skromně Jana Burešová.