Beroun/ V blízkosti berounského sídliště Hlinky se v současné době dokončuje rekonstrukce dětského hřiště. Středočeský kraj a město Beroun na tuto akci vyčlenily více než milion korun. Nová tvář hřiště se dokončuje, stavba má být předána v polovině prosince.

Nové prvky, které stály statisíce, jsou již na hřišti instalovány. Obyvatelé okolních panelových domů tvrdí, že hřiště ještě nebylo oficiálně otevřeno a již nyní jej ničí především děti z blízkého azylového domu pro matky s dětmi, který se nachází v objektu bývalých kasáren.

Městská policie o žáddném ničení majetku na novém hřiště neví, zatím žádný podnět od občanů nedostala. „Aby na dětských hřištích nedocházelo k jejich ničení, musela by mít své správce, kteří by na ně dohlíželi čtyřiadvacet hodin denně,“ uvedl velitel berounských strážníků Pavel Novák. Podle jeho vyjádření ničí hřiště hlavně mládež, která si na podobných místech ráda dává srazy. „Dokázat někomu, že něco poničil, je složité. Většinou chybí důkazy a svědci,“ dodal Pavel Novák.

Ředitelka berounského Českého červeného kříže Jana Kučerová, která má azylový dům pro matky s dětmi na starost, o žádném problému neví. „Za nikoho nemohu dát ruku do ohně, ale nemyslím si, že by zařízení ničily děti z našeho azylového domu. Určitě je ale všechny pro jistotu upozorním, že žádný majetek se devastovat nesmí,“ uvedla Jana Kučerová.

V Berouně je nyní 12 dětských hřišť. „V příštím roce se plánuje oprava hřiště pro nejmenší na Městské hoře v sousedství městského medvědária, výměna skluzavek Na Štulovně a ve Viničné ulici a úprava dopadových ploch u některých hřišť. To vše samozřejmě vedle běžné údržby, výměny písku a obměny poškozených herních prvků,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.