Městský plavecký areál Tipsport laguna čeká 14. května sanitární den, kdy bude celý areál uzavřen veřejnosti. Výluka v provozu aquaparku však nebude pouze tento den, ale následně každé pondělí dopoledne, a to z provozních důvodů. Proč bude aquapark uzavřen a co na to říkají obyvatelé Berouna?

„Celý areál se stejně tak jako řada jiných podniků a restaurací musí jednou za čas vyčistit a kompletně uklidit. Sanitární den máme naplánovaný zhruba po měsíčním provozu a na celý den musíme zavřít také kvůli kontrole technologie, kdy se vše prověří, dotáhnou šrouby a podobné věci, na které není v běžném provozu čas. Rozhodně se však nejedná o nějakou opravu či odstranění závad,“ uvedl ředitel Městského plaveckého areálu Tipsport laguna Vojtěch Matějček.

Podle něj je kontrola areálu potřebná i kvůli vysoké náv〜štěvnosti během několika svátků. „Návštěvnost je uspokojivá a dá se říct, že dokonce trochu předčila naše očekávání,“ řekl Matějček.

Provozní oddělení se nejprve rozhodlo pro výluku v provozu každé druhé pondělí v měsíci, jak bylo včera uvedeno na webových stánkách Tipsport laguny. Vojtěch Matějček ale přiznal, že by byl tento časový harmonogram pro lidi matoucí, a tak bude aquapark uzav〜řen od 14. května každé pondělí dopoledne. „V tuto dobu se bude provádět kompletní údržba celého areálu. Pokud vím, tak to tak dělají například v aquaparku na Kladně či v Děčíně. Dopolední návštěvnost navíc není tak výrazná, takže nehrozí ušlý zisk,“ sdělil ředitel Vodního světa.

A co na tyto výluky říkají občané? „Myslím si, že to není ideální, lidé by určitě chtěli chodit plavat každý den, ale vzhledem k tomu, že jsou lidé po víkendu spíše unavení, tak jim to asi tolik vadit nebude,“ konstatovala Kateřina Jíchová z Berouna. „Slyšela jsem, že v aquaparku není přílíš vysoká návštěvnost a teď to lidem budou komplikovat ještě nějakými výlukami. Sanitární den mi navíc přijde po měsíci dost brzy,“ připojuje se také Andrea Budilová.