O budoucnosti plaveckého bazénu v Hořovicích je rozhodnuto. Koncem minulého roku nebylo ještě jasné, zda dojde k rekonstrukci, či likvidaci objektu. Městský úřad Hořovice zadal před několika dny požadavek na vypracování technického řešení oprav budovy plaveckého bazénu. „Do deseti dnů očekáváme finální návrh na opravu střechy a jižní prosklené stěny objektu,“ uvedl starosta Hořovic Luboš Čížek s tím, že po předání technického návrhu bude následovat vypracování projektu na celou rekonstrukci plaveckého bazénu.

Oprava střechy odstraní potíže se statikou

Výši finančních prostředků nutných pro plánovanou renovaci určí technický návrh.
„Může přijít zajímavé řešení. Předběžné odhady se pohybují mezi 15 až 20 miliony korun,“ objasňuje Čížek. Podle něj oprava střechy odstraní problémy se statikou budovy a renovace jižní prosklené stěny vyřeší její nedostatky s únikem tepla, které představují za rok statisícové náklady.

Provoz bazénu je daň za význam města

Podle zastupitelů města je bazén jeden z motivů pro lidi, kteří se do Hořovic stěhují. „Převládá názor, že provoz bazénu zvyšuje význam Hořovic. Jsme komorní město na západ od Prahy s přiměřenou velikostí, které kombinuje kompletní infrastrukturu se špičkovou dostupností s hlavním městem,“ uvedl starosta Hořovic.

Renovace zajistí další provoz aquaparku

Dalším důvodem, proč zastupitelé zavrhli zbourání budovy plaveckého bazénu, je jeho napojení na přilehlý aquapark. „Varianta likvidace budovy přináší riziko zrušení aquparku, který je technicky závislý na objektu bazénu. Jeho zrušení by odepsalo i saunu a blízkou ubytovnu,“ líčí místostarosta Hořovic Václav Pomma.

Rozsah rekonstrukce je omezen na finanční možnosti města. „Máme pouze na to, abychom bazén upravili tak, aby se v něm dalo v dalších letech bezpečně plavat. Bez atrakcí, bez skluzavek,“ upřesnil Luboš Čížek a dodal, že úhrada renovace bude zajištěna prostřednictvím úvěru. „Jedná se o finanční prostředky, které by mohly být použity například na úpravu chodníků a ulic města,“ dodal starosta.

Opravy plaveckého bazénu vítají i obyvatelé Hořovic. „Bazén máme vlastní, ale určitě je dobře, že ten městský bude Hořovickým dál k dispozici,“ sdělila Simona Lukášová z Hořovic.

Opravy by měly být zahájeny po ukončení plavecké sezony, provoz aquaparku by rekonstrukce neměla ovlivnit.