Provozovatelé koupališť září spokojeností. Po několika týdnech deštivého počasí se opět teploty vyšplhaly na krásné letní stupínky a lidé se zase začali oddávat letním radovánkám. „Máme samozřejmě radost, nejen o víkendu, ale i v první pracovní den jsme měli plno. Přišlo kolem sedmi set lidí,“ uvedl pracovník hořovického koupaliště. Na začátku týdne bylo živo i na koupališti v autokempu Valek v Chrustenicích. „Moc se mi tady líbí, protože je tady prostorná louka a já na své děti pořád vidím. Navíc je to tady velké, a tak i když je plno, nemáte pocit, že tu leží hlava na hlavě,“ pochválila chrustenické koupaliště Šárka Krátká.
Ne všichni lidé ale chtějí platit vstupné na koupalištích a raději volí přírodní koupání v řekách a rybnících. Hygienci ale varují. Voda na koupalištích prochází přísnými kontrolami voda v rybnících a řekách ale kontrolována není. Mohou se tam množit nebezpečné sinice. Navíc ve vodě dochází k řadě úrazů. Na koupalištích může první pomoc poskytnout vyškolený plavčík, ale u řeky jste odkázáni na pomoc kamarádů.
„Koupání v přírodě přináší vždy větší riziko. Největší problém je alkohol. Mladíci se opijí, a pak se jdou bez zábran koupat. Pak nejčastěji řešíme tržné a řezné rány,“ uvedl ředitel záchranné služby Trans hospital z Řevnic Bořek Bulíček. Zkušený lékař dále upozornil, že velice nebezpečné je především skákání do vody. „Hlavně tam, kde to lidé neznají, je to obzvlášť velké riziko. Úraz ze skoků do vody většinou končí ochrnutím,“ upozorňuje Bořek Bulíček. Velké štěstí měl podle jeho slov mladík, který před časem skákal z řevnického mostu do Berounky. „Kluci se navzájem hecovali, kdo bude první v řece. Kluk skočil přes most už na kraji, neskončil ale ve vodě, ale zabořil se až do pasu do bahna. Museli jsme ho vyprošťovat společně s hasiči. Mladík vyvázl jen s poraněným kotníkem,“ popsal jeden z kuriózních případů zkušený záchranář.