Příznivci bojových umění si v sobotu 7. února přijdou na své. Ve sportovní hale TJ Loko Beroun se totiž od 10 hodin uskuteční Budo Show.
Na této akci se budou prezentovat oddíly působící v Berouně, Aikido, Capoeira, Karate, Juda, Kung-fu, Taekwondo, Taijiquan.
Členové jednotlivých oddílů v krátkých ukázkách předvedou to nejzajímavější ze svého bojového umění.

Po ukázkách mohou případní zájemci získat bližší informace u vedoucích oddílů.

A co jednotlivé názvy vlastně znamenají? Aikidó je japonské bojové umění vytvořené ve 20. století. Vychází ze starých válečných umění meče, tyče a boje beze zbraně. Judo je japonské bojového umění. Vzniklo z několika škol džiu-džitsu, které vyučovaly sebeobranu neozbrojeného člověka v tehdejším pojetí. Capoeira představuje bojové umění rozvinuté africkými otroky v Brazílii.

Karate znamená japonské bojové umění beze zbraně, které k sebeobraně používá pouze ruce, nohy a další části těla. Kung-fu je výraz, kterým se mimo Čínu souhrnně označuje široké spektrum čínských bojových umění se zbraní i beze zbraně, působících navenek jak tvrdě, tak měkce, jak agresivně, tak umírněně. Taekwon-do je korejské bojové umění. Techniky taekwon-do jsou jednoduché a praktické a může je studovat opravdu každý bez rozdílu věku, pohlaví nebo fyzické zdatnosti. Smyslem Taekwon-Do bylo vytvořit velice účinné bojové umění sebeobrany, které by se dalo použít v dnešní moderní době 20. století. Taijiquan představuje čínské cvičení pro zdraví a sebeobranu. Cvičení je absolutně nenáročné k věkové skupině cvičících. Je založeno na provádění ladných, plynulých pohybů po kružnicích, do kterých je zapojeno celé tělo bez vynaložení jakékoliv nadměrné fyzické síly.

Z pestré nabídky si určitě dokáže vybrat každý. Kdo se chce o jednom ze sportů dozvědět více, má příležitost při sobotní Budo show.