Králodvorská základka a přilehlá Višňovka se v sobotu odpoledne proměnily v Bradavice. Základní a mateřská škola spolu s městem Králův Dvůr totiž pro děvčata a kluky připravily oslavu Dne dětí a tentokrát se nechaly inspirovat kouzelnickým učněm Harry Potterem.

„Příběhy o Harry Potterovi znám a moc se mi líbí. Mám dokonce doma povlečení s Harrym. Takový dětský den je opravdu super,“ nešetřil chválou jeden z desítek účastníků sobotní akce. Pořadatelé, kteří se ale převlékli většinou do černých čarodějnických hábitů, ale přílišným optimismem pod rozžhaveným sluncem neoplývali. Rekordní teplota, která se v sobotu vyšplhala nad 30 stupňů, udělala své. „Příště žádný Harry Potter a černé oblečení. Další ročník věnujeme Havaji,“ smáli se pořadatelé.

Dětský den v Králově Dvoře je oblíbený, a tak i přes vysoké teploty si organizátoři mohli gratulovat k vysoké návštěvě. „Řekla bych, že přišlo více dětí, než v loňském roce,“ konstatovala Jana Blechová. Holky a kluci museli na jednotlivých stanovištích plnit nejrůznější čarodějnické úkoly. Skládali také pilotní zkoušky z letu na koštěti, se zavázanýma očima zkoušeli svou rovnováhu a zdatnost si prověřili například při jízdě na koni, slalomu mezi krabicemi nebo při nošení vajíčka na lžíci.

Po absolvování všech deseti úkolů na děti čekalo sladké překvapení a na rodiče osvěžení v podobě chlazené minerálky nebo piva.
Kromě soutěží děti využily také bohatý doprovodný program. Odvážlivci si mohli prohlédnout svět z koňského sedla, vyřádit se mohli i na skákacím hradu, který se však majitelům nějak nedařilo dofouknout. Na menší oslavence čekala trampolína a oblíbený bazén s míčky.

Na hladký průběh akce dohlížel i místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil, který si ale čarodějnický oblek zapomněl bohužel doma. „Pořádání Dětského dne jsme z rozpočtu podpořili téměř čtyřiceti tisíci korunami,“ uvedl místostarosta.