V noci z pátku 3. na sobotu 4. dubna se konala v desítkách knihoven v celé České republice Noc s Andersenem. Děti si zabalily karimatky, spacáky, mazlíčky a svačiny a noc strávily v knihovně.

Berounský deník se vypravil do Městské knihovny v Berouně, kde tentokrát nocovalo třináct děvčat a kluků. Zaměstnanci knihovny pro ně připravili kouzelnou noc, která byla tentokrát ve znamení pirátů a vodních víl. Děti si šly nejprve do klubu Oko vyrobit foukacími fixy nádherné plátěné tašky a pak se vrátily do dětského oddělení berounské knihovny. Tam už na ně čekali piráti i víly. I samotné děti se pak přestrojily do kostýmů a zábava mohla začít. Po vydatné svačině se malí milovníci knížek uvelebili na koberci a čekali na první hosty. Tím byli dva cvičitelé psů, kteří se zaměřují na canes terapii, tedy terapii prostřednictvím psů. Chvíli hrozilo, že chlupáči Falko a Blesk budou udrbáni a uhlazeni malými dětskými ručičkami. Děvčata a kluci byli psí návštěvou přímo nadšenia knihovnice si mohly blahopřát, že měly při výběru programu šťastnou ruku.

Psí kamarády vystřídali potápěči ,a pak začalo to pravé noční dobrodružství. Protože letošní Noc s Andersenem byla ve znamení pirátů a sirén, nesměla chybět ani honba za pokladem. "Když děti poskládají celou mapu, vydáme se na berounské náměstí, kde na děti bude čekat čokoládový poklad," uvedla ředitelka knihovny Hana Ludvíková.

Pak se vyčerpané, ale spokojené děti vrátily zpět do knihovny, kde se zachumlaly do spacáků. A jak jinak by mohly usínat, než při předčítání jednéz tisíců knih, pod kterými se prohýbají regály berounské knihovny.