Obyvatelé Berouna dokazují, že umí žít ekologicky. Svědčí o tom například jejich druhé místo ve středočeské soutěži My třídíme nejlépe. V průběhu soutěže, tedy za devět měsíců, roztřídili berounští obyvatelé 114 tun plastů, 2 tuny nápojových kartonů, 150 tun skla, 447 tun papíru a 2443 tun kovů.
Středočeský kraj v současnosti distribuuje do 450 měst ve Středních Čechách samolepky s nápisem: Děkujeme, že třídíte. „Samolepky už k nám přišly, ale zatím je nemůžeme na kontejnery na tříděný odpad vylepit. Je stále nízká teplota a samolepky by na nich nedržely, a tak počkáme na příznivější počasí,“ uvedl pro Berounský deník ředitel berounských technických služeb Luboš Kácel.

Samolepky na nádobách jsou určitou formou poděkování všem, kteří myslí na životní prostředí a odpady třídí.

„Řada materiálů končí v popelnicích a následně na skládkách úplně zbytečně. Přitom by se daly zrecyklovat. Jen je potřeba to lidem neustále opakovat,“ uvedla paní Jaroslava z Berouna, která prý poctivě třídí odpad již několik let.

Berouňané od poloviny loňského roku mohou dokonce třídit i bioodpad.

Ekonomická situace ale třídění odpadů příliš nenahrává. Například za papír již technické služby nedostanou peníze jako dříve, naopak za něj ještě platí. Zvýšil se poplatek za zpracování plastů a snížila se i cena skla.