Začátkem týdne mohou řidiči v Berouně parkovat na novém velkém pakovišti, které vzniklo v areálu bývalých kasáren nad Komunitním centrem. Ačkoli tak lidé, kteří chtějí zaparkovat v blízkosti centra města, získali 197 nových míst, stejně si řidiči stále stěžují, že parkovacích míst ve městě je pořád nedostatek.
„Lidé by totiž chtěli zaparkovat co nejblíže k centru. Toto nové parkoviště je vzdáleno od centra necelých pět set metrů. Parkování je na automat a lidé za jednu hodinu zaplatí jen čtyři koruny,“ uvedl ředitel berounských technických služeb Luboš Kácel. „S parkováním v Berouně je to skutečně strašné, a to hlavně ve středu dopoledne, kdy se konají trhy. Navíc mi to příjde příšerně předražené, hlavně náměstí, tady zaplatíte za hodinu dvacku, ale za každou další dokonce čtyřicet. Přitom když jedeme třeba do centra Rokycan, stojíme taky na náměstí, ale za pětikorunu,“ hodnotil stav parkování ve městě Jan Plecitý z Berouna.
Oficiálních parkovacích míst v blízkosti centra Berouna je 815. Nejdráž zaparkujete na Husově náměstí, nejlaciněji na zmíněném novém parkovišti nebo na parkovišti Božkův Statek, kde za první hodinu necháte pět korun, za každou další už jen dvě koruny. „Větší počet pakrovacích míst je na náměstí, kde jich je 165, dále u Medicentra, tam jich je o pět méně,“ dodal Luboš Kácel. Ostatní parkoviště mají zhruba kolem padesátky parkovacích míst a ceny za jednu hodinu se pohybují od pěti do deseti korun. V současné době se rekonstruuje náměstí Marie Poštové a zavřené je i parkoviště. „Parkovací plocha se sice zmenší, ale počet míst, kterých bylo 32, zůstane stejný,“ dodal Luboš Kácel.