V úterý 7. dubna krátce před dvacátou hodinou vyslalo krajské operační středisko v Kladně profesionální hasiče z požární stanice Beroun na požár v lese nad obcí Vráž.

Hasiči na místě zjistili, že nehoří les, ale v plamenech je jedna z rekreačních chat v osadě Zábranskáv katastru obce Vráž."Po příjezdu hasičů již chata hořela v plném rozsahu. Sousedé navíc zasahující jednotku informovali o možnosti, že se v chatě může nacházet asi dvacetiletá žena.
Hasiči proto ihnedzahájili průzkum hořícího objektu a velitel zásahu si okamžitě povolal posilové jednotky. Nakonec se ale ukázalo, že se v chatě nikdo nenachází,"uvedl Milan Provazník z berounského hasičského záchranného sboru.

Mladou ženu, která mělabýt údajněv hořící chatě,později zkontaktovali policisté.


Na místě požáru kromě berounských profesionálních hasičů zasahovali ještě jejich dobrovolní kolegové zKrálova Dvora, Loděnice, Chyňavy a Rudné.

Rozsáhlý požár chaty hasiči likvidovali asi půl hodiny a následná konečná likvidace trvala ještě asi dvě hodiny."Při požáru nebyl nikdo zraněn, to je důležité. Příčina požáru a výše škody nyní šetří hasiči a policie," uvedl Milan Provazník.