Prezident Václav Klaus navštívil tento týden soukromě Beroun, konkrétně nové golfové hřiště Golf Resort Na Veselé. Berounský deník získal exkluzivní fotografie z této prezidentovy návštěvy, která se shodou okolností konala v úterý 19. května, kdy se v centru Berouna pořádal Den s Deníkem.

„Václav Klaus navštívil Golf Resort při své cestě do svého sídla. Dříve prý již zaslechl o našem novém hřišti, a tak si ho přál prohlédnout. Strávil zde zhruba hodinu. Prezident si prohlédl klubovnu, rezidenční část a samozřejmě hřiště,“ popsal průběh návštěvy Václava Klause generální manažer Golf Resortu Vojtěch Matějček. Prezident prý nešetřil chválou. „V Berouně se mu líbilo. Dokonce řekl, že se do nového golfového klubu bude rád pravidelně vracet,“ dodal s potěšením Matějček.

Nový golfový areál se slavnostně otevírá 22. května. „Rozloha osmnácti jamkového hřiště je zhruba 65 hektarů. Jeho součástí je 70 písečných překážek i 4 umělá jezera,“ uvádí tisková zpráva. Poprvé se o tom, že by v bývalém vojenském prostoru vzniklo golfové hřiště, začalo uvažovat v roce 2000. Samotná výstavba hřiště a klubové části byla zahájena v březnu loňského roku. Nyní si green mohou vyzkoušet první milovníci tohoto sportu.

Investorem projektu je společnost Tifannys, jejímž majitelem je jihokorejská firma Kos Wire. Ta podobná hřiště realizovala již v Japonsku, Koreji a ve Vietnamu.

Na golfovém hřišti si mohou zahrát jen lidé s určitým stupněm handicapu. Hřiště tak budou moci využívat i místní občané, ale pouze v případě, že získají s tímto sportem nějaké zkušenosti. Například ve výukovém programu Golf Resortu, který je připraven i pro začátečníky.

Obyvatelé Berouna, které neláká green, ale přesto by chtěli do areálu Na Veselou zavítat, mohou navštívit třeba místní restauraci. „Nechceme, aby naše ceny byly v porovnání s berounskými restauracemi vyšší,“ tvrdí zástupce Golf Resortu.

ZPRÁVA Z TISKOVÉ KONFERENCE Z 21. KVĚTNA 2009
GOLFOVOU AKADEMII POVEDE MIKULÁŠ ORDNUNG,
DLOUHOLETÝ ČESKÝ REPREZENTANT A KAPITÁN REPREZENTAČNÍCH VÝBĚRŮ
SOUČÁSTÍ AREÁLU JE I REZIDENČNÍ BYDLENÍ
Golfový areál Beroun Golf Resort se nachází na východním okraji Berouna v lokalitě Na Veselé a přímo navazuje na městskou zástavbu. Do Prahy lze odsud autem dojet za 20 minut. Rozloha golfového hřiště činí 65 hektarů rovného i mírně kopcovitého terénu. Členům a návštěvníkům nabídne vedle golfu i pohodlné zázemí – šatny, klubovnu, wellness a fitness centrum, vnější bazén, restaurace a variabilní kongresové centrum. Součástí celého 70hektarového areálu je i obytný soubor apartmánových a řadových domů určených k trvalému bydlení. Investorem projektu je společnost Tifannys s.r.o. Architektem hřiště je zkušený kanadský specialista Les Furber, člen výkonného výboru Asociace amerických golfových architektů, jenž se podílel i na golfovém hřišti na Karlštejně. Generálním dodavatelem je firma JEŽ s.r.o.
Beroun Golf Resort byl vybudován na místě bývalého vojenského prostoru lemovaného Brdskými lesy, který zde fungoval již od roku 1946. Území o celkové rozloze zhruba 70 ha bylo několik let nevyužité, zůstaly na něm zchátralé objekty bývalého vojenského autoparku a neudržované louky a remízky. Nový golfový areál respektuje historii území; proto zde byla zachována původně pěší stezka, po které je možné projet i na kole, a také vzrostlé stromy ohraničující hřiště.
Rozloha 18jamkového hřiště je 65 ha a nabízí vyvážený poměr rovinatého i kopcovitého terénu. Jeho součástí je i 70 bunkerů (písečných překážek), 4 umělá jezera o celkové ploše 3,5 hektaru, 2hektarová odpaliště, fairway (dráha mezi odpalištěm a jamkovištěm) o rozloze 22 ha a greeny o rozloze 1,5 hektaru. „Areál Beroun Golf Resort si klade ty nejvyšší ambice. Aspirujeme na to, abychom se zařadili mezi nejkvalitnější golfová hřiště v celoevropském měřítku, kde budou pořádány i turnaje vyšší kategorie. Chceme našim členům a dalším hráčům golfu nabídnout atraktivní hru, která je nebude nudit. Některé údery jsou sice s ohledem na terén velice náročné, budou ale jistě motivovat hráče ke zlepšení golfových dovedností. Zkrátka však nepřijdou ani méně zdatní hráči. Pro všechny zájemce je připravena naše golfová akademie pod vedením zkušeného Mikuláše Ordnunga, dlouholetého českého reprezentanta“, uvedl Ing. Vojtěch Matějček, ředitel areálu Beroun Golf Resort.
Zázemí golfového klubu tvoří prostorná světlá klubovna se dvěma nezávislými restauračními provozy, dvěma šatnami, wellness oázou (2 vířivky, sauna, vnější bazén o velikosti 16 x 8 metrů), fitness centrem (osobní trenéři, solárium, masáže), variabilním kongresovým centrem pro 100, 30 a 15 osob, halou pro golfové hole, zázemím zaměstnanců a kuchyní. V období, kdy se golf nemůže hrát venku, nahrazuje hru výukové centrum s golfovým simulátorem. Prostory klubovny lze využívat i pro pořádání různých oslav, svateb či rautů. Golfový klub nabízí také ubytování v 9 dvoulůžkových pokojích.
Investorem projektu je společnost Tifannys s.r.o., jejímž jediným majitelem je jihokorejská firma KOS WIRE. Přestože jsou jejím hlavním výrobním artiklem dráty z nerezavějící oceli, věnuje se úspěšně i budování golfových hřišť. Hřiště podobná tomu v Berouně realizovala společnost v Japonsku (Otaru Jisan Golf Club), Koreji (Jisan Resort) a ve Vietnamu (Twin Doves Golf Resort).
Beroun Golf Resort je jedním z mála golfových areálů, které nabízejí i rezidenční bydlení - 23 řadových rodinných domů a 27 apartmánů s překrásnými výhledy do okolní přírody a na golfové hřiště. Vzdušná architektura upoutá pozornost i těch, kteří nejsou vyznavači „zeleného sportu“. Charakteristickým znakem řadových a apartmánových domů je lineární a tvarová jednoduchost s důrazem na nadčasovost použitých materiálů jako je kámen, sklo nebo dřevo. Tato kombinace vytváří moderní architekturu, která je citlivě zasazena do okolní krajiny. Samotná stavba rezidenční části projektu začala ve druhé polovině roku 2007 a v současné době je těsně před dokončením. Celý obytný soubor bude novým majitelům předán ve třetím čtvrtletí tohoto roku. V nabídce zbývají poslední byty, solitérní vily a několik řadových domů. Vzhledem k vysoké poptávce po tomto typu bydlení plánuje investor výstavbu dalších dvou bytových domů.