Řady berounského zastupitelstva k 2. březnu opustil Petr Chalupecký (ODS), který na svůj post rezignoval. Jeho místo s ohledem na výsledky komunálních voleb obsadil Pavel Rybáček (ODS). Své první zastupitelstvo absolvoval 9. března, na kterém nejprve složil slavnostní slib.

„Neměl jsem čas účastnit se jednání zastupitelstva. Nevyhovovala mi především hodina, pokud by se zasedání konala ve večerních hodinách, nikoli od 13 hodin odpoledne, bylo by to pro mě lepší. Ale s ohledem na mou firmu jsem časově natolik vytížený, že jsem se rozhodl pro rezignaci,“ sdělil důvody odstoupení Petr Chalupecký. V berounském zastupitelstvu byl poprvé a dalších komunálních voleb se účastnit nechce.

V porovnání s Petrem Chalupeckým je Pavel Rybáček v berounském zastupitelstvu již druhé volební období. Kuriozitou je, že v obou případech usedl do křesla zastupitele až dodatečně. V minulém volebním období se dostal do zastupitelstva v srpnu 2005, kdy rezignoval dosavadní zastupitel Karel Abrahám. I tentokrát se tedy do zastupitelstva Rybáček dostal až poté, kdy jeho ve volbách úspěšnější spolukandidát za ODS odstoupil. „Asi je mi to souzené,“ komentoval s úsměvem tuto skutečno Rybáček.