Rekonstrukce ulice Vrchlického a Brožíkova v Berouně je zhruba v polovině. Objížďka zejména v ranní a odpolední špičce komplikuje dopravu v ulici Lidická. „Objížďka by měla skončit podle harmonogramu, tedy 15. května,“ uvedl pro Berounský deník vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Berouně Miroslav Jerling.

Ani po polovině května si ale řidiči na berounském Závodí neoddechnou. „Na zmíněnou rekonstrukci ulic Vrchlického a Brožíkova naváže úprava vjezdu do prostoru in–line dráhy na Zborovském nábřeží, které bude od 16. do 18. května neprůjezdné. Od 19. května do 29. května je dále plánována rekonstrukce vozovky v ulici Hostímská, a to od křižovatky s vjezdem na autobusové nádraží až na křižovatku s ulicí Fibichova,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Poslední plánovaná uzavírka na Berounském Závodí se uskuteční v období od 1. do 10. června, kdy dojde k dokončení rekonstrukce ulice Hostímská až ke křižovatce s ulicí prof. Veselého. „Provoz v tomto období bude řízen světelnou signalizací,“ upozornil Miroslav Jerling.

Největší zkouškou trpělivosti ale pro řidiče bude rekonstrukce hlavního silničního tahu přes Beroun, a to ulic Pražská a Politických vězňů. „První etapa je plánována od 15. června do 15. července a bude se týkat ulice Pražská,“ uvedla Jitka Soukupová. Na ni dále navážou další dvě etapy rekonstrukce, která se už bude týkat ulice Politických vězňů. Opravy hlavního tahu přes Beroun mají podle harmonogramu trvat až do konce prázdnin.