Podezřelé chování mladíka na parkovišti u hotelu Grant v Berouně uviděli v pátek 20. březnaredaktoři Berounského deníku. Mladý muž se různými plíšky, nožem a kovovými předměty snažil dostat dokufru vozidla. Vzbuzoval nedůvěru, že by byl majitel vozu, nejen tím, že si svým počínáním ničil lak, ale navíc se stále rozhlížel kolem sebe.

Redaktoři proto pro jistotu zavolali městskou policii, která do několika minut na místo přijela a na mladíkovi vyžadovala doklady. Nakonec se ukázalo, že auto mladému muži patří, jen se nemohl dostat do kufru své škodovky.Jeho počínání ale bylo velmi podezřelé, a tak redaktory stejně jako policisty překvapuje, že na tak rušném parkovišti lidé nechali toto podivnéchování bez pozornosti.

"Tento případ bychom mohli použít jako modelový. Takto by si lidé měli počínat. Nechceme po nich, aby šli sami za podezřelým a snažili se vypátrat, co dělá. Stačí, když nějaké podezřelé chování zpozorují, aby nám zavolali na bezplatnou linku 156. Hlídka pak sama podezřelou osobu prověří," uvedl velitel berounských strážníků Pavel Novák. Podle zkušeností jsou ale lidé spíše lhostejní a aktivní začnou být až ve chvíli, když se to týká jich osobně. "Budeme rádi, za každý podnět. Jedna policejní hlídka nemůže obsáhnout v jednu chvíli celý Beroun současně. Navíc ve městě není tolik zákoutí, která by byla mimo dosah veřejnosti. Pokud budou s námi lidé více spolupracovat, určitě se to kladně projeví i na kriminalitě ve městě," dodal Pavel Novák.