Dlouholetý sen berounských občanů i zastupitelů by se mohl konečně stát skutečností. Po jednání starosty Berouna Jiřího Bessera s poslancem a poradcem středočeského hejtmana Richardem Dolejšem z tohoto týdne by se stavba berounského domova důchodců mohla konečně začít realizovat, a to dokonce ještě letos.

„Kraj registruje zhruba pět tisíc žádostí o umístění do domova důchodců a deficit těchto lůžek se stále prohlubuje. Proto současné vedení kraje zařadilo tuto oblast do svých priorit,“ řekl Richard Dolejš. A právě Beroun je jedním ze středočeských měst, kde by se tento záměr mohl začít realizovat co nejdříve.

Absence domova důchodců v Berouně je patrná již řadu let. Lidé proto využívají těchto zařízení v okolních obcích a městech, hlavně ve Zdicích a v Hořovicích. Tato zařízení jsou pro celý berounský region kapacitně nedostatečná. „Myšlenka postavit v Berouně domov důchodců se táhne již řadu let. Problém ovšem spočívá ve financích. Ze strany města jsme na výstavbu připraveni. Máme zajištěné pozemky, připravenou projektovou dokumentaci i stavební povolení,“ uvedl místostarosta Berouna Tomáš Havel. A právě tato připravenost může při rozhodování, komu kraj nakonec poskytne potřebné prostředky pro stavbu domova důchodců, sehrát klíčovou roli. Výsledek se ale Beroun dozví až po zasedání krajského zastupitelstva, které se koná 13. března.

Berounský domov důchodců by měl stát v lokalitě mezi technickými službami, hřbitovem a hasičským záchranným sborem. Projekt počítá s kapacitou 78 lůžek.