Od 15 hodin zde vystoupí řada zajímavých skupin. Přijdou si na své nejen fanoušci kapely Moped 56, ale hudební zážitek slibují i názvy dalších seskupení, mezi které patří Safhire, Pins and Needles, Robert Hlavatý & Band, Black Hill, Vlákna, Jožin z Bažin Revival Band a Union Fan.

Moped 56 i v roli pořadatele
Výtěžek z benefičního koncertu podpoří Základní školu Žebrák – Hradní, která je určená zdravotně postiženým dětem. A jak nápad vznikl? „Na začátku byl nápad paní Chvojkové, maminky naší žákyně Terezky. Oslovila frontmana skupiny Moped Vojtu Hubingera s prosbou o jakoukoliv formu pomoci pro žáky ze žebrácké Zelené školy. Je to totiž škola pro děti se zdravotním postižením, což znamená větší náklady ve všech oblastech," vysvětlila za školu Renata Holečková a dodala, že členové kapely Moped 56 se nespokojili s tím, že by jen finančně přispěli, ale společně vymysleli a připravili akci, která by mimo potřebných peněz měla přinést dětem radost a krásný zážitek, což je dar ještě cennější.

Lepší podmínky 
pro výuku
Z původně malého koncertu se stal festival. V prostoru žebrácké hasičárny si všichni budou moci zazpívat, zatančit a pobavit se. Vstupné bude dobrovolné. „Pokud přispějete i jen minimální částkou, pomůžete zlepšit podmínky pro péči a výuku našich žáků. Výtěžek z akce využijeme na rozšíření vybavení školy. Čím vice se nás sejde, tím lépe. Všichni jste srdečně zváni," říká za školu pro zdravotně postižené děti Renata Holečková.

Doprovodným programem pro děti bude malování na obličej. Občerstvení zajistí Žebrácký spolek mopedistů a akci podpoří i Městský úřad Žebrák a další.