Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v regionu v minulém týdnu rostly jen mírně. Litr benzinu Natural 95 zdražil v průměru o pět haléřů na 30,79 Kč. Cena motorové nafty se zvýšila o sedm haléřů na 28,71 Kč za litr. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu.

Bezolovnatý benzin Special 91 s přísadou podle ČSÚ podražil v průměru o pět haléřů na 30,21 Kč. Cena zkapalněného plynu LPG se nezměnila a zůstala na 13,93 koruny za litr.

Podle údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot pravidelně sleduje, se průměrná cena benzinu Natural 95 v období do 23. července zvýšila o osm haléřů na 30,67 Kč/l a nafta podražila v průměru o jedenáct haléřů na 28,48 Kč/l.

Podle analytika společnosti Colosseum Petra Čermáka způsobilo stagnaci cen především posilování koruny. Ceny pohonných hmot zůstanou podle něj stejné, případně se změní jen o několik haléřů.

„Lidé si hodně stěžují na ceny benzinu a nafty, ale to raději budou řidiči za palivo platit víc, než by chodili pěšky,“ uvedla Jindra Pentková, obsluha z čerpací stanice Medos v Hořovicích.

Přes dlouhodobý nárůst cen pohonných hmot nedosahují úrovně loňského srpna. Tehdy stál litr benzinu průměrně 32 korun. Za naftu motoristé platili zhruba 30 Kč/l.