Berounští policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. Cílem Mikuláše, jak akci nazvali, bylo upozornit řidiče na problémy, které je na silnici během zimního období mohou potkat.

Bezpečnostní akce se uskutečnila v Berouně i v Hořovicích a tentokrát policisté nerozdávali pokuty, ale menší dárky. Řidiči od nich dostali například škrabku na okna a podobně. „Tentokrát jsme ti hodní. V případě, že řidiči udělají nějaký menší přestupek, zamhouříme oko, ale nedostanou od nás žádný dárek. Ten dostanou pouze ti, co mají v perfektním pořádku doklady i vozidlo,“ upozornila policejní mluvčí Marcela Pučelíková.
„Když mě policisté zastavili, dost jsem se vyděsil, naštěstí jsem ale měl všechno v pořádku. Bylo příjemné od nich dostat dárek,“ uvedl jeden ze zkontrolovaných motoristů.

Během Mikuláše policie zkontrolovala 23 vozidel a řidičů. Pouze čtyři z nich od ní nedostali některý z rozdávaných dárků. „Tři z nich nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy a jeden z řidičů nadýchal alkohol,“ upozornila Marcela Pučelíková.

Policisté totiž nekontrovolovali jen stav vozidla, doklady a pásy, ale i to, zda před jízdou nepožili alkoholické nápoje. Jeden z nich na tuto kontrolu doplatil. „Při dechové zkoušce mu naměřeno 0,39 promile,“ uvedla policejní mluvčí.

Protože alkohol prokázali i další kontrolní dechové zkoušky, odvezli policisté řidiče, který tvrdil, že alkohol nepožil, do nemocnice na krevní zkoušky. Nyní ho za to čeká přestupkové řízení