Mladí sportovci z Chaloupek a okolí se připravují na nový areál. V obci na Hořovicku se staví nové hřiště s umělou trávou. „V květnu by už měli pracovníci staroboleslavské firmy stavbu dokončit. Hřiště bude k dispozici místním dětem. Prostory jsou určeny pro fotbal, tenis, nohejbal a další sporty,“ vyjmenovává starosta Chaloupek Jiří Chvojka.


Obec má v současnosti 420 obyvatel včetně Ptákova a Neřežína. Z toho je 60 dětí školního věku, které do letošního jara mohly trávit volný čas pouze na starém zarostlém hřišti.


„V roce 2002 jsme dostali areál převodem od Českého svazu tělesné výchovy s podmínkou, že se o něj deset let musíme starat. Už jsme investovali jeden a půl milionu korun do budovy správce. Nyní stavíme univerzální hřiště, abychom naplnili smlouvu. Akci za více než milion korun kompletně financuje obec z rozpočtu. Našetřili jsme na ni v loňském roce,“ doplňuje starosta.


Chaloupky se rychle rozrůstají a do obce se stěhují mladé rodiny s dětmi. „V roce 1999, kdy jsem nastoupil do úřadu, tu bylo asi 375 obyvatel. Jsou tu další zóny k výstavbě, takže počítáme, že tu bude až 460 obyvatel. Ročně se u nás kolaudují dva tři domy,“ popisuje Chvojka. O využití nového hřiště tak nemá obavy.


Těší se na něj už i místní lidé. „Nápad je to jistě dobrý. Dětí je tu čím dál víc a prostory na sporty nejsou. Já sice žádné dítě nemám, ale sám sportuji. Takže doufám, že se na hřiště s partou známých také občas dostanu,“ uvažuje Petr z Ptákova.


Obec plánuje nechat prostory využívat především děti. Proto zatím neuvažují ani o jejich zpoplatnění. „Bude záležet na provozních nákladech a na zájmu lidí. Určitě nechceme mít umělé osvětlení, protože večer by tu měl být klid,“ dodává starosta.


Vedle nového oploceného hřiště zůstane zatravněná plocha, která by měla sloužit místním mladým hasičům. Těch je na Chaloupkách přes dvacet a v soutěžích sklízejí nemalé úspěchy.