V centru Berouna sev pondělí 29.12.srazila cisterna králodvorských dobrovolných hasičů s osobním automobilem. K vážné dopravní nehodě v Plzeňské ulici došlo v deset hodin dopoledne.


„Na místo vyjela rychlá zdravotnická pomoc z Berouna. Asi padesátiletý muž z osobního vozu vážným zraněním na místě podlehl. Jeho přibližně šestadvacetiletý spolujezdec utrpěl poranění hlavy. Po okamžitém poskytnutí neodkladné péče jsme pacienta předali trauma centru ve Fakultní nemocnici Motol v Praze. Nikdo z posádky vozidla Sboru dobrovolných hasičů z Králova Dvora zraněn nebyl,“ uvedla tisková mluvčí středočeských záchranářů Nina Šeblová.


Hasičský vůz právě vyjížděl k údajnému požáru v potravinách na náměstí Marie Poštové v Berouně. Na místo už ale nedojel. „Zásahový vůz byl na cestě k hlášenému požáru. Na křižovatce se srazil s osobním automobilem,“ uvedl ředitel berounského profesionálního sboru hasičů Milan Novák. Kdo za nehodu může a proč k ní došlo, není zatím jasné. „Viník dopravní nehody stejně jako výše celkové škody jsou v současné době v šetření,“ vysvětlil Milan Novák a dodal, že majáky zásahového vozidla byly při jízdě zapnuté.

K ohlášenému požáru vyjelo najednou několik zásahových vozidel, mezi nimi i cisterna dobrovolných hasičů z Králova Dvora. Právě toto auto se střetlo na křižovatce Plzeňské a Koněpruské ulice s modrou felicií. Dopravní nehoda následně zkomplikovala provoz v centru Berouna na několik hodin. Po dobu odklízení následků tragické nehody řídili dopravu na frekventované křižovatce policisté.

K dopravní nehodě a ke smrti řidiče došlo shodou nešťastných náhod zbytečně. Nahlášený požár v obchodě byl planý poplach. Ukázalo se totiž, že se nejedná o požár, ale pouze o unikající páru.