Silnice mezi Žebrákem a Hořovicemi je jednou z nejrizikovějších komunikací v našem regionu.


Na současný stav vozovky naší redakci upozornila čtenářka článku o hořovických komunikacích na internetových stránkách deníku.


„Jela jsem směrem od Žebráka do Hořovic. Díry na silnici nemáte jen ve městě, ale tato silnice je místy jak tankodrom. Už vím proč je tam od Žebráka i od Hořovic upozornění, že je to úsek častých nehod. Vyhýbat se výmolům a přitom jet bezpečně, to je v těchto místech fuška,“ píše čtenářka Eva.
„Zmíněná komunikace je skutečně ve špatném stavu,“ souhlasí starosta Žebráku Daniel Havlík. Silnice se měla rekonstruovat už minulý rok. „Podle mých informací došlo k některým majetkoprávním nesrovnalostem a stavba tak nemohla být uskutečněna. Silnici spravuje Středočeský kraj. Jaký je současný stav jednání s vlastníky pozemků okolo komunikace nevím,“ dodává Havlík.


Zástupci měst Žebrák a Hořovice se sešli s projektantem případné stavby před dvěma lety. „Kdysi jsme spolupracovali s krajem na projektu, který jsme připomínkovali, ale od té doby se nic neděje,“ doplňuje vedoucí Dopravního odboru Městského úřadu v Hořovicích Milan Šnajdr.


Silnice je podle místních obyvatel úzká a nepřehledná. Přesto řidiče svádí k riskantní jízdě a to i po instalaci varovných tabulí podél vozovky. „Ráno tudy jezdím do práce. Je to hrůza. Nejde jenom o díry, kterým se v současnosti musí každý vyhnout. Nejhorší je, že někteří řidiči jezdí čtyřicítkou, protože se bojí. Naopak jsou jiní přesvědčeni o tom, že jim se nic stát nemůže. Ti pak jezdí i stovkou. Do toho občasní chodci a špatný stav vozovky a problém je na světě. Už dávno se silnice měla narovnat a rozšířit,“ zlobí se řidička z Hořovic.


Podle zástupců měst je vše v rukou Středočeského kraje. „Práce měly začít již v roce 2008, ale nic se stále neděje,“ uzavírá starosta Žebráku.