Pokud potřebujete jet autem přes Komárov, Sokolovickou ulicí neprojedete. Z důvodu její rozsáhlé rekonstrukce je v úseku kolem místní školy komunikace uzavřena. Řidiči tak musí kvůli uzavření několika metrů silnice jet několik kilometrů navíc přes Osek.


Ačkoliv to všem místním obyvatelům působí nemalé potíže, nikdo si zatím na komplikace nestěžuje. „Samozřejmě že mi objížďka vadí, ale člověk to musí pochopit, pokud uzavírka nepotrvá dlouho. Nevím o nikom, kdo by se kvůli tomu rozčiloval, protože silnice tu byla v tak strašném stavu, že její rekonstrukci každý jen uvítá. Jezdit po této silnici bylo ničení aut,“ popisuje Otakar Chmela.


Rekonstrukci Sokolovské ulice hradí Středočeský kraj. „Akce stojí přes dvacet milionů korun a je financována z úvěru. Jde o kompletní opravu komunikace v celé její šíři,“ upozorňuje mluvčí Krajského úřadu Berill Mascheková a dodává, že rekonstrukce potrvá téměř tři čtvrtě roku.


„Chtěl bych, aby to bylo hotové, co nejdříve. Rekonstrukce má být rozfázovaná do šesti etap, aby nedošlo na výrazná a dlouhodobá omezení,“ doplňuje starosta Komárova Antonín Merhaut s tím, že aktuální uzavírka by měla trvat měsíc. „Celá ulice se musí vybagrovat. Pak se udělá nové kamenné podloží. Až do letních prázdnin by ulice kolem školy měla být průjezdná. Až nebudou chodit děti do školy, rekonstrukce bude v tomto úseku pokračovat ke křižovatce u Kulturního domu,“ dodává starosta městyse.


Do samotné rekonstrukce ulice nemusí Komárov investovat ani korunu. „Přesto nás to bude něco stát, protože chceme využít oprav k položení kanalizace, instalace nového veřejného osvětlení a uvažujeme i o rozhlasu,“ vypočítává starosta. Tyto úpravy v rozsahu asi čtyř milionů korun zaplatí městys. Kraj počítá s tím, že rekonstrukce potrvá 9 měsíců. „Snad to bude hotové do konce září,“ doufá starosta.