V polovině dubna začne oprava školky ve Větrné ulici v Hořovicích. „Nejde ani tak o rekonstrukci, jako o přístavbu nových pavilonů,“ upřesňuje starosta Hořovic Luboš Čížek. Město do projektu vloží dvacet milionů korun z rozpočtu. Zatím se však investuje do majetku, který nepatří městu, ale ministerstvu školství. O převod objektu Městské mateřské školky usilují Hořovičtí už dva roky.


Na veřejném zasedání zastupitelstva bude schválení převodu hlavním bodem programu. „Zastupitelstvo dá pouze souhlas s převodem, ale to neznamená, že ten se okamžitě uskuteční. Ministerstvo si souhlas vyžádalo. Nevím, proč to chtějí, ale požadavky splníme. Samotný převod bude podle signálů, co dostávám, ještě běh na dlouhou trať,“ dodává starosta.

Průtahy s vyjasněním vlastnictví školky stavební práce neohrozí. První etapa bude zahájena 14. dubna. „Opravu školky vítá asi každý, jen se obávám, aby nenarušila provoz zařízení. Nastaly by komplikace s hlídáním dětí,“ obává se Iva Vlčková z Hořovic.


Sama má ve školce pětiletého syna a podle jejích slov zápis dítěte do školky nebyl jednoduchý. „V době, kdy jsem syna zapisovala, mi určitě pro jeho přijetí pomohlo, že jsem měla zaměstnání. Najít místo ve školce není snadné. Snad se navýší díky rekonstrukci kapacita,“ uvažuje maminka.

Ředitelka školky Marcela Mračková ujišťuje, že stavba chod zařízení nenaruší. „Provoz bude nadále normální. Naše kapacita se ale navýší jen minimálně,“ komentuje situaci ředitelka. „Po první etapě projektu splníme podmínky hygieny. Oprava nám tak umožní zachovat stávající počty dětí. Ve druhé etapě už k určitému rozšíření kapacity dojde,“ upřesňuje starosta.


První část investice, která zahrnuje nástavbu jednoho z pavilonů objektu, by měla být dokončena v říjnu tohoto roku. Hořovičtí věří, že investují do majetku, který nakonec bude jejich.