Na křižovatce ulic Na Radosti a Větrná stojí ve vozovce dopravní cedule. Značení upozorňuje na propadlý kanál. Z hlediska bezpečnosti je umístění cedule jistě oprávněné. Problém všem řidičům, kteří musejí značku objíždět, nově způsobuje vykopaný pruh asfaltu.

Značka se objíždí další dírou v silnici

Z díry, přes kterou přejíždějí všechna auta, postupně mizí štěrk. „Všichni se nyní vyhýbají značce a jezdí do díry v silnici v druhém pruhu, ta se pořád zvětšuje, takže je to možná ještě horší. Já tu bydlím a upozorňuji na stav vozovky už dlouho, ale nic se neděje,“ popisuje Bohuslav z Hořovic.
Značku do křižovatky nechal umístit Technický a dopravní odbor Městského úřadu v Hořovicích. „Reagovali jsme na stížnost jednoho z občanů města, který do propadlého kanálu vjel autem,“ informuje ředitel odboru Milan Šnajdr.
Zároveň ujišťuje, že v dohledné době bude vozovka zase v pořádku. „Vykopaný pruh silnice zůstal v ulici Na Radosti po podzimních pracích ČEZu. Nyní by to měli dát zase do pořádku,“ dodává Šnajdr.

Silnice se opraví, neví se ale kdy

Kdy přesně bude silnice zase opravená, ale neví. Podle jeho slov by nejspíš bylo rychlejší, kdyby město nechalo silnici opravit na vlastní náklady. „Stavbu jsme ještě nepřevzali. Do původního stavu by ji měla dát firma sama,“ upřesňuje Milan Šnajdr.
Cedule v cestě tedy zatím zůstane. Město objednalo i opravu kanálu, ale termín prací není ještě známý. Ředitel dopravního a technického odboru ujišťuje, že firma dá do původního stavu i vykopaný příkop.

Rekonstrukce se zatím nechystá

Zatím se musejí řidiči obrnit trpělivostí a zvyknout si na nové dopravní značení v cestě a na rozbitou silnici. „Dát tam značku přeci není řešení. Silnice jsou tu rozbité již delší dobu a chodníky taky. Už léta s tím ale nikdo nic nedělá,“ zlobí se pan Bohuslav.
„Podle mých informací se s nějakou zásadnější rekonstrukcí chodníků a vozovek v této lokalitě nepočítá,“ uzavírá Milan Šnajdr.