Zásadní otázkou, která se týká všech obcí, je nově zavedená povinnost vlastníků vodovodu nebo kanalizace zpracovat plán obnovy nejméně na 10 let dopředu.
V rámci tohoto zákonem stanoveného plánování nastínil provozní ředitel Vodovodů a kanalizací Beroun Roman Badin vývoj ceny vodného a stočného do roku 2018. „Cena by měla kontinuálně růst,“ prezentoval plány Badin. Pokud budou naplněny všechny předpoklady a bude pokračovat současný trend, plán financování obnovy vodovodů a kanalizací v našem regionu počítá s cenou vodného a stočného 110 korun za metr krychlový. To by znamenalo, že se od roku 2008 téměř zdvojnásobí.
Plán počítá i s vývojem ekonomické situace zákazníka, pro kterého by nová cena byla stále v jeho možnostech.
Největší projekty společnosti v posledních měsících, které nejvíce pocítí obyvatelé Berounska a Hořovicka je nový vodovod a kanalizace v Hostomicích, nebo v regionu zcela unikátní systém čističky odpadních vod ve Zdicích, kde se podařilo navýšit kapacitu na dvojnásobek původní hodnoty.
V Hořovicích firma zpracovala studii současného stavu vodovodu a kanalizace. „Studie nám pomůže efektivněji určit závady a opravit vodovod přesně podle potřeb,“ vysvětlil technický ředitel společnosti Jiří Paul.