Od 1. dubna platí pro motoristy na veřejných parkovištích v Berouně novinka, o které řada řidičů neměla vůbec tušení. Provozní doba se totiž o hodinu prodloužila. Stání na parkovišti je nyní zpoplatněno od 7 do 18 hodin, v sobotu pak od 7 do 13 hodin.


„Slyším to od vás poprvé. Vůbec jsem si toho nevšimla,“ reagovala na dotaz deníku Miluše Chramostová.
Pro většinu veřejnosti je tento fakt stejné překvapení jako pro paní Chramostovou.


„Ano, je to tak. Všechna parkoviště s automaty prodloužila svou provozní dobu, po kterou se parkovací místo bude platit,“ uvedl pro Berounský deník ředitel technických služeb Luboš Kácel.


Problém nastává u lidí, kteří parkují svá auta v centru Berouna už několik let a jsou zvyklí, že například ve všední den bylo parkoviště zpoplatněno do 17 hodin. Většinu lidí díky stereotypu tak ani nenapadne zkontrolovat provozní řád, který je přítomen u každé parkovací plochy.


„Rozhodujícím faktorem je provozní řád parkoviště. Na této ceduli jsou vyvěšena veškerá pravidla, která se týkají provozní doby i cen,“ upozorňuje Luboš Kácel.


Městská policie se ve spolupráci s technickými službami rozhodla prozatím občany, kteří si změny nevšimnou, nepokutovat.
„Nevadí mi to, pokud chtějí lidé parkovat přímo v centru, tak ať si zaplatí až do večera. Já osobně parkuji radši mimo a nezaplatím ani korunu,“ navrhuje řešení řidič Karel.


V dnešní době jsou však pro většinu lidí čas peníze, a tak, pokud chceme parkovat pohodlně blízko centra, budeme muset ze svých peněženek vytáhnout o pár drobných více.

Autor: Jakub Hybš